Агресивні дії влади призвели до скасування 5 нових контрактів заводу “Океан” – ЗМІ

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Попри потенційну готовність заводу до відновлення суднобудування, агресивні дії державної влади проти інвесторів викликали негайне скасування 5 нових контрактів й часткове призупинення діяльності заводу. Про це йдеться у матеріалі медіапроекту shipbuilding.mk.ua.

За інформацією медіапроекту, у січні 2020 за поданням російської сторони Генеральна прокуратура наклала арешт на майно заводу і ця подія викликала виключно негативні наслідки для подальшого суднобудування. Директор заводу Віктор Трубач підкреслив, що арешт заводу призвів до негайного скасування 5 контрактів на нове суднобудування з Фінляндією, Нідерландами та замовниками з інших країн, включно контракт з Eurobulk на продовження серії суден з 20 одиниць.

Водночас керівництво заводу запевняє, що по усім контрактам домовленості можуть бути підтверджені офіційно, щоб довести збитки від атак влади. Також, за словами директора заводу, замовники зберігають інтерес к відновленню контрактів після скасування арешту і запевнень центральної державної влади, що тиск на інвесторів не повториться.

За словами акціонера суднобудівного заводу “Океан” Василя Капацини, згідно з отриманою інформацією, з українського боку атаки на завод стоїть певна особа з Офісу президента України. Саме так він пояснює той факт, що Генеральна прокуратура вже майже півроку ігнорує намагання заводу надати будь-які свідчення та докази, але водночас контактує з російською стороною конфлікту.

Як повідомляється, наприкінці 2018 року у результаті складного процесу завод було виведено з-під контролю російського олігарха Юсуфова, близького до структур «Газпрому». Новий український власник протягом 2019 року інвестував у виробництво, склав декілька контрактів з закордонними замовниками на нове суднобудування та встиг успішно реалізувати контракт на два несамохідних судна для голландської компанії Eurobulk.

Читай у Google News!