Адвокати Порошенка звернулися до суду через бездіяльність генпрокурора у справі штурму Музею Гончара

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Адвокати п’ятого президента, лідера партії “Європейська Солідарність” Петра Порошенка оскаржують у суді бездіяльність Генерального прокурора Ірини Венедіктової, адже Офіс Генпрокурора досі не відреагував на заяви про кримінальні правопорушення, подані після незаконного силового захоплення ДБР Музею Гончара.

Про це у Facebook написав адвокат Ігор Головань.

“Офіс Генерального прокурора працює ночами, коли треба зареєструвати щось корисне для держави-агресора чи політичних переслідувань опозиції. А коли мова про притягнення до відповідальності знахабнілих слідчих і оперативників ДБР, які здійснили збройний напад на музей Івана Гончара і незаконний обшук музею, прокурори ентузіазму не демонструють”, – відзначив він.

Адвокат підкреслив, що п’ять заяв про кримінальні правопорушення (зловживання владою та службовим становищем, незаконне проникнення до володіння особи з метою обшуку, службове підроблення, перешкоджання діяльності депутатів, журналістів та адвокатів) Офіс Генерального прокурора отримав ще 3 червня. “Встановлені законом 24 години давно минули. Оскаржили бездіяльність Генерального прокурора до суду”, – йдеться у повідомленні.

“Також спрямували до суду заяви про відвід слідчих ДБР, що здійснили незаконний обшук, а тепер намагаються блокувати виставку колекції картин, що належить подружжю Порошенків”, – повідомив правозахисник.

Він також повідомив, що судове засідання про розгляд апеляції на ухвалу Печерського суду про арешт картин у п’ятницю не відбулося, оскільки слідчі не надали суду матеріали провадження.

“Тому на додачу до відводу слідчих, щоб захистити працівників музею Івана Гончара, направили до суду заяву про роз’яснення ухвали слідчого судді. Хай суддя пояснить, чи може музей дозволити відвідувачам побачити арештовані внаслідок незаконного обшуку картини”, – написав адвокат.

Читай у Google News!