Українці все частіше покладають відповідальність за економічну ситуацію на Зеленського – опитування

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Дедалі більше українців вважають відповідальним за соціально-економічну ситуацію президента Володимира Зеленського, а не уряд.

Такий висновок можна зробити з результатів соціологічного опитування, проведеного Центром SOCIS. свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Центром SOCIS.

Згідно з даними опитування, у травні на президента ключову відповідальність покладає більша частина населення (28,6%), а уряд України на другому місці – (21,9%). У березні ж відповідні показники складали 35,5% (Уряд) та 31,4% (президент), – йдеться у повідомленні соціологів.

Більш ніж половина (56,1%) населення вважає, що події в Україні розвиваються у неправильному напрямку.

Перший рік роботи Володимира Зеленського на посаді президента оцінюється досить критично. У порівнянні з вереснем минулого року суттєво зросли негативні відчуття: розчарування (з 7% до 28,8%), відчай (з 2,8% до 6,2%), апатія (з 1,9% до 3,7%). Натомість на 17% зменшився рівень надії (з 45,5% у вересні минулого року до 28,5% у травні цього року).

Удвічі збільшилася частка респондентів, які вважають, що виборці зробили неправильний вибір, проголосувавши за Зеленського (з 14,2% до 29,2%).

Більша частина опитаних вважає, що провалів у Володимира Зеленського було більше, аніж перемог. З вересня кількість таких респондентів збільшилася майже втричі (з 13,9% до 37,9%).
Виконання Зеленським передвиборчих обіцянок за п’ятибальною шкалою переважно оцінюють на “1” (“зовсім не виконано”). Виконання обов’язків Головнокомандувача оцінили в середньому на 2,5, а представництво України на міжнародній арені – середня оцінка 2,8.

Водночас половина населення (51,3%) все ще вірить в те, що президентство Зеленського буде для країни успішним, однак кількість оптимістів з вересня минулого року впала майже на чверть (у вересні складала 74,7%).

Дослідження проведене з 22 по 29 травня методом телефонного опитування (CATI) з використанням планшетів. Вибірка репрезентує доросле населення України (окрім Криму та непідконтрольних територій на Сході України). Обсяг вибірки 2000 респондентів.

Читай у Google News!