Українці все частіше покладають відповідальність за економічну ситуацію на Зеленського – опитування

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Українці все частіше покладають відповідальність за економічну ситуацію на Зеленського - опитування 1

Дедалі більше українців вважають відповідальним за соціально-економічну ситуацію президента Володимира Зеленського, а не уряд.

Такий висновок можна зробити з результатів соціологічного опитування, проведеного Центром SOCIS. свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Центром SOCIS.

Згідно з даними опитування, у травні на президента ключову відповідальність покладає більша частина населення (28,6%), а уряд України на другому місці – (21,9%). У березні ж відповідні показники складали 35,5% (Уряд) та 31,4% (президент), – йдеться у повідомленні соціологів.

Більш ніж половина (56,1%) населення вважає, що події в Україні розвиваються у неправильному напрямку.

Перший рік роботи Володимира Зеленського на посаді президента оцінюється досить критично. У порівнянні з вереснем минулого року суттєво зросли негативні відчуття: розчарування (з 7% до 28,8%), відчай (з 2,8% до 6,2%), апатія (з 1,9% до 3,7%). Натомість на 17% зменшився рівень надії (з 45,5% у вересні минулого року до 28,5% у травні цього року).

Удвічі збільшилася частка респондентів, які вважають, що виборці зробили неправильний вибір, проголосувавши за Зеленського (з 14,2% до 29,2%).

Більша частина опитаних вважає, що провалів у Володимира Зеленського було більше, аніж перемог. З вересня кількість таких респондентів збільшилася майже втричі (з 13,9% до 37,9%).
Виконання Зеленським передвиборчих обіцянок за п’ятибальною шкалою переважно оцінюють на “1” (“зовсім не виконано”). Виконання обов’язків Головнокомандувача оцінили в середньому на 2,5, а представництво України на міжнародній арені – середня оцінка 2,8.

Водночас половина населення (51,3%) все ще вірить в те, що президентство Зеленського буде для країни успішним, однак кількість оптимістів з вересня минулого року впала майже на чверть (у вересні складала 74,7%).

Дослідження проведене з 22 по 29 травня методом телефонного опитування (CATI) з використанням планшетів. Вибірка репрезентує доросле населення України (окрім Криму та непідконтрольних територій на Сході України). Обсяг вибірки 2000 респондентів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket