Зростання ВВП в країнах Європи та Центральної Азії сповільниться до 2,1% – Світовий банк

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 80

Світовий банк опублікував новий Економічний прогноз для регіону Європи та Центральної Азії. Згідно з документом, зростання ВВП в країнах Європи і Центральної Азії сповільнилося до 3,1% у 2018 році, повідомляється на сайті Світового банку. Аналітики прогнозують, що зростання ВВП регіону у 2019 році сповільниться до 2,1%.

Згідно із повідомленням, у Туреччині спостерігається сильне уповільнення темпів економічного росту, спричинене тиском на фінансовий і валютний ринок. ” У 2019 році зростання прогнозується на рівні 1,0%, що є помітним скороченням у порівнянні з 7,4% у 2017 році”, – повідомляється на сайті Світового банку.

Регіон Європи і Центральної Азії вразливий до світової економічної невпевненості, і він стикається з кількома довгостроковими викликами, як старіння населення, зменшення продуктивності, низький рівень інвестицій і зміна клімату, заявив Сіріл Мюллер, віце-президент Світового банку по регіону Європи та Центральної Азії.

Очікується, що в 2020-2021 роках регіональне зростання дещо збільшиться, оскільки поступове економічне відновлення в Туреччині компенсує уповільнену економічну діяльність у Центральній Європі. Однак довгострокові виклики регіону залишаються суттєвими, наголошують експерти.

“Частка людей працездатного віку в регіоні значно скоротилася, що зумовлено переважно зменшенням показників народжуваності в 90-х роках. У період з 2013 по 2017 роки продуктивність скорочувалася до 0,8% на рік. Ріст інвестицій різко уповільнився від середнього показника вище 15% протягом перших п’яти років до настання глобальної фінансової кризи, до середньої цифри на рівні 1,6% у період 2014-2018 років”, – йдеться у повідомленні.

До того ж, окремі частини регіону (особливо Центральна Азія і Західні Балкани) надзвичайно вразливі до впливів зміни клімату, таких як посухи, повені та природні лиха, що трапляються дедалі частіше, зазначають експерти.

У звіті підкреслюється, що може допомогти країнам Європи і Центральної Азії вирішити ці виклики фінансова інклюзивність. “Доступ до фінансових послуг сприяє інвестиціям людей у своє здоров’я, освіту та бізнес, тим самим спонукаючи розвиток та до зменшення бідності”, – пояснюється у повідомленні.

Як повідомлялося, за даними Держстату, зростання реального валового внутрішнього продукту України у 2018 році прискорилося до 3,3% з 2,5% у 2017 році і стало максимальним за останні 7 років.

Читай у Google News!