ЗМІ: Філарет скликає збори духовенства, аби змусити підписати присягу на вірність

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

На 3 червня, почесний патріарх Філарет, як керівник Київської єпархії наказав зібрати все духовенство у себе у резиденції (вул. Пушкінська, 36). Мета заходу – примус до підписання присяги на вірність самому Філарету, пише Сerkvarium.

Документально запрошення не оформлено. За даними Cerkvarium, інформацію кожному священнику передавав телефоном архієпископ Вишгородський Агапіт, намісник Михайлівського Золотоверхого монастиря, член Священного Синоду ПЦУ. Є дані, що заплановано без погодження з митрополитом Київським і всієї України Епіфанієм призначити нового намісника Видубицького монастиря.

Після того, як пішли чутки про можливе захоплення прихильниками Філарета Феодосіївського монастиря з метою усунення намісника архімандрита Макарія, за інформацією Андрія Лозового парафіяни-чоловіки зібрались перед воротами, щоб захистити свій храм.

Наразі, за джерелами видання, архімандрит Макарій відмовився виконувати вимоги Філарета. Наступний захід під назвою “Народно-церковний собор” під проводом митрополита Філарета заплановано на 11 червня.

Як відомо, у грудні 2018 року в Києві відбувся об’єднавчий церковний Собор, на якому створили ПЦУ та обрали її предстоятелем митрополита Епіфанія, який на той момент був намісником предстоятеля УПЦ КП Філарета. У ході Собору до складу новоствореної церкви увійшли Українська православна церква Київського патріархату, Українська автокефальна православна церква та окремі єпископи УПЦ Московського патріархату. На початку січня 2019 року новостворена церква отримала Томос про автокефалію від Вселенського патріарха.

Укрфнформ нагадує, що 14 травня почесний патріарх Філарет оприлюднив звернення, у якому оголосив, що Київський патріархат продовжує існувати, а він залишається чинним патріархом. 15 травня Філарет на прес-конференції заявив, що не висував би Епіфанія як предстоятеля ПЦУ, якби знав, що в церкві між ними виникне розділення. Крім того, почесний патріарх Філарет продовжував розсилати розпорядження на бланках Київського патріархату. У свою чергу Предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Епіфаній видав указ, згідно з яким документи від імені релігійного об’єднання “Українська православна церква Київського патріархату”, видані після 30 січня 2019 року, є недійсними.

Як повідомив глава Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко на своїй сторінці в Facebook, Вселенський патріарх Варфоломій запевнив українських журналістів, що так званий Київський патріархат “не існує і ніколи не існував”.

В кінці минулого тижня в Стамбулі Вселенський Патріарх Варфоломій зустрівся з українськими журналістами і наголосив на своїй підтримці України і Православної церкви України.



Читай у Google News!