Жоден з постачальників не буде працювати з Міністерством оборони, якщо Мінфін не схаменеться – член антикорупційної ради при МО Ярова

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Міністерством оборони

В калькуляції постачальників, де вони зазначали свій прибуток, Державна аудиторська служба знайшла …. не повірите… Але вона знайшла збитки державі. Про це написала член Громадської антикорупційної ради при Міністерстві оборони та голова ГО “Мрія дітей України” Дана Ярова.

Міністерством оборони

Вчора зʼявилась інформація щодо можливості оподаткування коштів отриманих волонтерами. Після цього міністр фінансів Сергій Марченко спростував інформацію щодо можливості такого оподаткування.

На цьому після жартів щодо «пеньюарів» військовим можна було б поставити крапку, якби не одне АЛЕ.

І це вже не така весела історія, в результаті якої ми дійсно можемо отримати голу, голодну армію, якій не буде з чого та чим стріляти.

З моїх особистих джерел, мені стало відомо, що Державною службою аудиту, яка підпорядкована безпосередньо Міністерство фінансів України було проведено аудит Міністерства оборони.

Я б з радістю не вступала в міжвідомчі ігри, але коли мова йде про обороноздатність країни, то певно маю це зробити.

Всі ми знаємо, що контролюючі органи без зауважень та приписів не йдуть. Але це був дещо дивний аудит.

В калькуляції постачальників, де вони зазначали свій прибуток, Державна аудиторська служба знайшла …. не повірите… Але вона знайшла збитки державі.

Так, прибуток підприємства при державних оборонних закупівлях може в деяких випадках контролюватися державою, як при тиловому забезпечені, так і при закупівлі зброї.

Але ж знову є АЛЕ

Державна аудиторська служба сприйняла весь прибуток постачальників як державні збитки.

Ще раз. Не перевищення встановленого державою рівня прибутку, а весь прибуток.

Окрім того, зробила припис встановити винних, та провести претензійно – позовну роботу з постачальниками, з метою повернення коштів державі.

Я, чесно кажучи, не знаю як коментувати цю « діч», що з юридичною точки зору, що з економічної.

Це протирічить гарантованим Конституцією принципам ведення будь – якої підприємницької діяльності.

Це протирічить Господарському кодексу України, де чорним по білому написано, що метою ведення будь – якої господарської діяльності є отримання прибутку. Саме з прибутку субʼєкт господарської діяльності сплачує податки.

Саме за відсутність прибутку всіх субʼєктів підприємницької діяльності возить обличчям по асфальту Державна податкова служба України.

З таким підходом до снаряду, ми можемо вибудувати на папері найпрозорішу в світі систему державних закупівель, але знову буде одне АЛЕ.

Жоден з постачальників не буде працювати з Міністерством оборони.

І саме тоді ми дійсно отримаємо голу, голодну армію, якій не буде з чого та чим стріляти.

Я не знаю, як Міністерство фінансів та Державна аудиторська служба буде виходити з цього Цугцвангу, але дуже б хотілось щоб вони з нього скоріше вийшли. Бо якщо вони з нього не вийдуть, то субʼєкти господарської діяльності вийдуть з постачальників Міністерсва оборони.

А це буде вже геть не смішна історія.

Читай у Google News!