Зеленський призначив 28 новий суддів, серед них двох, які судили євромайданців

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Президент Володимир Зеленський підписав укази про призначення 28 суддів. У цьому указі — судді Майдану Андрій Ключник зі Святошинського райсуду Києва та Петро Заруба з Дарницького райсуду Києва, повідомляє фундація DEJURE.

“У 2018-му Громадська рада доброчесності ухвалила висновки, що судді Ключник та Заруба не відповідають критеріям доброчесності та професійної етики через те, що у 2014-му він ув’язнив активіста Революції Гідності Олександра Костура через його участь у протестах”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомляється, тоді тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів судів загальної юрисдикції дійшла висновку: рішення судді Ключника щодо активіста Євромайдану суперечило закону, але Вища кваліфкомісія суддів припинила дисциплінарне провадження щодо судді через те, що закінчився термін притягнення до відповідальності. І це не єдине сумнівне рішення судді Ключника – більше тут.

Суддя Заруба також отримав негативний висновок ГРД через переслідування активістів Революції Гідності – у цьому випадку йдеться про представницю «Автомайдану», яку суддя позбавив водійських прав на три місяці нібито за порушення вимоги зупинитися на вимогу поліції.

Як повідомлялось, Справи Майдану “маринують в судах”. Через два роки майже всі причетні уникнуть покарання.

Читай у Google News!