Зеленський пригрозив парламенту розпуском, якщо “буде політичний колапс”

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
політичний колапс

Президент Володимир Зеленський заявив, що готовий розпустити парламент, якщо в країні виникне політичний колапс через різні позиції щодо законопроєкту стосовно КСУ. Про це він заявив в ефірі програми “Свобода слова”, повідомляє 5.ua.

“Якщо буде так, що це буде політичний колапс і реальний політичний конфлікт, і я побачу, що немає підтримки у Верховній Раді, а перш за все у “слуг народу”, тому що вони йшли і, чесно кажучи, вони розуміють, що вони ж нові, все ж таки, вони завдяки мені стали депутатами і завдяки підтримці суспільства, голосуванню народу, але вони повинні розуміти відповідальність. Якщо ми підемо врозріз, ми будемо виходити з цього кута навіть таким шляхом”, – наголосив Зеленський.

За його словами, наразі в Україні є багато нестабільних речей – коронавірус, Донбас, економіка. При цьому він висловив бажання, щоб депутати працювали на державу. І попередив їх, щоб ті розуміли свою відповідальність.

Нагадаємо, сьогодні президент записав аудіозвернення для “слуг”, у якому закликав обранців вжити суворих рішень щодо суддів Конституційного Суду. Там же Зеленський заявив, що якщо він вирішить, що шлях розв’язання кризи можливий тільки через запропонований закон – його треба обов’язково підтримати.

В той же час опозиція різко розкритикувала дії президента. Співголова фракції “Європейська солідарність” Ірина Геращенко заявила, що Ураїна увійшла в глибоку політичну кризу, яка була викликана виключно некомпетентністю Зеленського.

Вона зауважила, що “Європейська солідарність” не дозволить знищити антикорупційну інфраструктуру і здійснити конституційний переворот у державі, який протягує Зеленський.

“Це він підігрував всім рішенням Конституційного Суду, починаючи з сумнівного рішення про розпуск парламенту, скандального рішення, яке фактично підвішує НАЗК. На це рішення він відреагував тільки на третій день після реакції опозиції, наших міжнародних партнерів і суспільства”, – нагадала нардепка.

“Хочу нагадати всій країні, що більшість конституційних суддів, які були призначені Порошенком, проголосували проти скандального рішення, а голова Конституційного Суду був узгоджений Офісом Зеленського”, – зауважила Ірина Геращенко.
“Гасити пожежу, спровоковану Зеленським, бензином – це надто безвідповідально. Тому ми зареєстрували законопроєкти, які відновлюють кримінальну відповідальність за електронне декларування”, – повідомила співголова фракції.

Вона зазначила, що всі так звані “старі еліти”, яких критикувала команда Зеленського, 5 років декларуються.

“Ми проходимо повну перевірку декларацій. “Слуги” ще жодного разу цю перевірку не проходили. Зеленський двічі не подав зміни до декларації – і перед тим, як вступав на президентську посаду, забув про свою віллу, і зараз забув про 5 мільйонів дивідендів”, – нагадала Ірина Геращенко.

“Зараз весь цей сир-бор намагаються вирішити не через законний спосіб, а через конституційний переворот, ліквідувавши Конституційний Суд. І після на 100% своєї прокуратури, ДБР, ще створити 100% свій Конституційний Суд для того, щоб всі бздури президента він підтримував одноосібно і безповоротно”, – переконана Ірина Геращенко.

“Ми не дамо знищити антикорупційні органи, електронне декларування, декларації, демократію. Парламент був єдиним органом, який всі ці роки брав на себе відповідальність і розрулював кризи, так само маємо діяти і сьогодні. Ми закликаємо, щоб парламент у чесний спосіб, не через те, що конкурсну комісію САП призначили, призначив ту комісію, яка буде обирати фахових суддів Конституційного Суду, і ухвалив законодавство, яке відновлює відповідальність за недостовірне декларування, відновлює повноваження всіх антикорупційних органів”, – наголосила співголова фракції “Європейська солідарність”.

Як відомо, 28 жовтня 2020 року КСУ офіційно скасував відповідальність за недостовірне декларування. 

Читай у Google News!