Зеленський назвав мовні квоти несправедливими до неукраїномовних

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

В Україні немає проблеми з мовним питанням, однак треба навести лад з мовними квотами, заявив президент Володимир Зеленський під час пресконференції, передає УНН.

[su pullquote]Читайте також: Мовний омбудсмен написала заяву про звільнення через блокування її роботи[/su pullquote]”У цілому питання мови в Україні не стоїть. Воно дуже штучне це питання. Що стосується “справедливості” – вона має бути для всіх, як україномовних, так і… у нас багато різних меншин, така країна, стільки кордонів, така історія – складна. Кожна меншина… ми повинні захищати її права і можливості і знати свою мову, рідну мову”, – сказав Зеленський.

Водночас він зазначив, що хотів би, щоб всі громадяни знали українську мову.

“Я впевнений, що ви можете ефір вести на будь-якій мові.. Я думаю, у нас є квотування, а от справедливе чи ні – можна говорити… Я думаю, дуже складно вам розібратись по квотах. Я думаю, це питання може бути вирішено…. Я впевнений, що з квотами треба навести порядок, якщо є такі випадки. Залучити всі телеканали, інші ЗМІ. Давайте сядемо і ще раз проговоримо про питання квот. Не ми видали квоти. Я думаю, там логіка є, але якісь важливі деталі втрачені, а за цими деталями потім бачимо, що є несправедливість до людей неукраїномовних”, – додав президент.

Читай у Google News!