До кінця року треба залучити ₴457 млрд – Мінфін

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв’ю для “НВ Бізнес” повідомив, на валютних рахунках уряду в казначействі є 32 млрд грн в еквіваленті.

За словами глави Мінфіну, на поточний момент до кінця року уряду потрібно запозичити ще близько 457 млрд грн. Ця сума включає і внутрішні, і зовнішні запозичення.

“Внутрішні позики ми плануємо перевипустити, зробити т.зв. rollover. Не бачу проблеми перевипуску внутрішніх боргів. Що стосується зовнішніх боргів, то ми намагаємося фіналізувати нашу програму з МВФ і вийти на борд найближчим часом. Це дозволить отримати від МВФ приблизно 3,5 млрд дол у цьому році, плюс це дозволить розблокувати фінансування Світового банку — ще до мільярда. Це також дозволить нам отримати макрофінансову допомогу від ЄС — 500 млн євро, які вже були, плюс 1,2 млрд євро, які ми можемо отримати додатково.

Це основні concessional loans, які плануємо отримати до кінця року. Потенційно вони закриють всю потребу в зовнішньому фінансуванні. Якщо побачимо необхідність додаткового фінансування, будемо позичати на внутрішньому ринку”, – зауважив глава Мінфіну.

Марченко наголосив, що економічних підстав для дефолту України немає, як немає і передумов для реструктуризації боргів.

Читай у Google News!