Зеленський хоче звільняти окупантів від кримінальної відповідальності політико-правовими рішеннями?

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Зеленський хоче звільняти окупантів від кримінальної відповідальності політико-правовими рішеннями? 1

До парламенту внесено законопроєкт № 5672 “Про внесення змін і доповнень до Кримінального кодексу України”, яким надається право президенту України ухвалювати політико-правове рішення як винятковий кримінально-правовий захід.

В проєкті від Миколи Стефанчука та Івана Калаура від партії “Слуга Народу” йдеться про те, що політико-правове рішення має своїм завданням правове забезпечення процедури обміну осіб, які утримуються на тимчасово окупованій території України (або на території держави-агресора), – на осіб, які притягуються до кримінальної відповідальності на території України, – до ухвалення українським судом вироку чи іншого остаточного рішення у справі про вчинене ними суспільно небезпечне діяння.

На думку законотворців, для набуття статусу особи, яка звільнена від кримінальної відповідальності чи покарання, необхідно пройти досудове провадження, а також судове провадження бодай у суді першої інстанції, а отже, шлях до звільнення від кримінальної відповідальності, чи засудження та звільнення від покарання – зазвичай довгий.

Окрім того, коло осіб, які можуть бути звільнені від кримінальної відповідальності чи покарання, є обмеженим; передбачені й інші умови-запобіжники, за яких неможливо ухвалити відповідне рішення. Наприклад, Положення про порядок здійснення помилування від 21 квітня 2015 р. № 223/2015 не завжди “дозволяє” застосувати інститут помилування в терміновому порядку.

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket