Зекоманда виштовхує дрібних підприємців з країни – Южаніна

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Закони щодо посилення фіскальних вимог до дрібних підприємців змушують їх закривати бізнес та виштовхують їх з країни у пошуках кращої долі. Про це сказала народний депутат з фракції “Європейська Солідарність” Ніна Южаніна, передає prm.ua.

Вона зазначила, що після ухвалення законів, що ускладнили діяльність малого та середнього бізнесу, 15% підприємців припинили свою діяльність в четвертому кварталі 2019 році.

“Для чого нам продовжувати своїми руками виштовхувати людей в інші країни? Я звернулася до колег, депутатів: всі допускають помилки і ви можливо помилилися, але є можливість виправити. Ще не пізно”, – зауважила вона.

Южаніна підкреслила, що ці закони потрібно скасувати і розпочати розмовляти з підприємцями.

Вона наголосила, що зараз в Україні два мільйони малих підприємців, а це люди, які не потребують допомоги від держави ні у вигляді заробітної плати, ні у вигляді забезпечення робочими місцями.

Крім того, ці люди офіційно наймають працівників, сплачуючи податок на доходи фізичних осіб і єдиний соціальний внесок.

“За кожну людину, яка працює, роботодавець сплачує 41,5% податків і внесків в бюджет. Коли людина отримує на руки 1 тисячу гривень, роботодавець платить 410,5 гривень в бюджет”, – пояснила депутат.

“Влада зараз ухвалила два закони, які діяльність цих двох мільйонів людей практично зупиняють. Або виводять їх в таку сферу, де їм буде працювати набагато складніше”, – додала вона.

Южаніна зауважила, що вчора під офісом президента вперше з 2010 року відбувся мітинг підприємців, які вийшли просити у президента скасувати ці норми.

Також депутат зазначила, що платежі підприємців складають 20% від всіх місцевих бюджетів. “На їх грошах також тримається інфраструктура тих населених пунктів, де вони працюють”, – зауважила вона.

За її словами, загалом ці підприємці сплатили податків у сумі понад 20 мільярдів гривень за 2019 рік.

Читай у Google News!