Cудді-зрадники з ОРДЛО отримуватимуть довічне грошове утримання через рішення КСУ?

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

На офіційному сайті Конституційного Суду з’явився текст рішення КСУ у справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо судової реформи 2016 року. Цим рішенням Конституційний Суд визнав незаконною ліквідацію Верховного Суду України.

Сьогоднішнє рішення Конституційного Суду скасовує ліквідацію Верховного Суду України (ВСУ). Проте, рішення КСУ не містить в собі жодних вказівок щодо подальшої долі обох Верховних Судів та залишає широке поле для трактувань народним депутатам, яких КСУ зобов’язав привести закон про судоустрій у відповідність до Конституції, пише фундація DEJURE.

За день до офіційної публікації рішення, в Інтернеті з’явилась чернетка резолютивної частини. Після цього голова правління фундації DEJURE Михайло Жернаков звернув увагу, що КСУ скасував ще один пункт із закону про судову реформу 2016 року, який скасовував право отримати довічне грошове утримання суддям, які не пройшли суддівську переатестацію.

“Це означає, що всі судді, яких замість ганебного звільнення встигла відправити на “заслужений відпочинок” Вища рада правосуддя, в тому числі і судді-зрадники з “молодих республік” на Сході України, отримуватимуть довічне грошове утримання з наших із вами кишень. Розмір такого утримання може сягати сум у 100-200 тис грн на місяць. А суддів, які можуть на нього претендувати – кілька тисяч”, – пише видання.

З таким рішенням Конституційного Суду не погодився лише суддя Сергій Головатий. Він виклав окрему думку, в якій вказав, що не підтримує рішення, яке ухвалила більшість суддів.

Читай у Google News!