Збільшення штрафів за використання музичного продукту держави-агресора – це одна зі складових боротьби на мовному фронті – Кремінь

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Верховна Рада України повинна підтримати поданий парламентарями законопроєкт №9547 щодо підвищення відповідальності за порушення законодавства закладами торгівлі, громадського харчування та сфери послуг у сфері обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора. Про це заявив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

“Токсична кремлівська музика, ставши елементом ворожої пропаганди, вже не буде псувати український інформаційний простір. Слухати музику російських артистів, які схвалюють агресію проти України, роблять злочинні заяви, заперечують воєнні злочини – безвідповідально, аморально, підступно”, – зазначив Тарас Кремінь.

Уповноважений підтримує посилення штрафів за використання забороненого російського музичного продукту. “Від початку повномасштабного вторгнення з ефірів українських радіостанцій зникли російськомовні пісні, проте ще трапляються випадки, коли заборонених кремлівських виконавців можна почути у закладах харчування, громадському транспорті чи на вулиці. Це електризує громадян, викликає природне суспільне несприйняття, отже, передбачає кращий захист мовних прав. Якщо ми дійсно захищаємо свій інформаційний простір і реально боремося з відвертими ворогами України, то і зброя має бути справжньою, а не піротехнічною. Вірю, що і штраф у 51 гривню за прослуховування пісень тих, хто публічно підтримав російську агресію, відвідував окуповані території України, заперечує злочини кремлівських терористів, буде суттєво збільшений”, – наголосив Тарас Кремінь. 

Нагадаємо, що 19 червня 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон, яким заборонила російську музику в українських медіа та громадському просторі.

В разі ухвалення законопроєкту №9547 за використання забороненого музичного продукту (фонограм, відеограм, музичних кліпів, їх елементів) розмір штрафу сягатиме від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів. За повторне порушення загрожує 1000-1500 неоподатковуваних мінімумів.

Читай у Google News!