Завтра набуде чинності закон про матеріальну відповідальність військових

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

У “Голосі України” 30 жовтня опубліковано закон “про матеріальну відповідальність військовослужбовців”, ухвалений 3 жовтня.

Закон визначає обмежену, повну та підвищену матеріальну відповідальність військовослужбовців та деяких інших осіб за шкоду державі.

Так, завдана з необережності шкода передбачає обмежену матеріальну відповідальність у розмірі не більше п’яти прожиткових мінімумів, установлених для працездатних осіб. За шкоду, що спричинила сплату військовою частиною штрафних санкцій, винна особа несе матеріальну відповідальність у розмірі завданої шкоди, але не більше п’ятнадцяти прожиткових мінімумів.

Повну матеріальну відповідальність особи нестимуть у разі виявлення нестачі, розкрадання, умисного знищення, пошкодження чи іншого незаконного використання майна, в тому числі переданого під звіт для зберігання, перевезення, використання або для іншої мети, здійснення надлишкових виплат грошових коштів чи вчинення інших умисних протиправних дій; виявлення факту приписки в нарядах чи інших документах фактично невиконаних робіт, викривлення звітних даних або обману держави в інший спосіб; завдання шкоди у стані сп’яніння внаслідок вживання алкоголю, наркотичних засобів або інших одурманюючих речовин; вчинення діянь із ознаками кримінального правопорушення.

Водночас закон визначає, що за шкоду, завдану розкраданням або втратою озброєння, зброї та боєприпасів до неї, особа несе підвищену матеріальну відповідальність у кратному співвідношенні до вартості такого майна, але не більше десятикратного розміру. При цьому перелік військового та іншого майна, нестача або розкрадання якого відшкодовується винними особами у кратному співвідношенні до його вартості, визначатиме уряд.

Закон набуває чинності наступного дня після його опублікування в “Голосі України”.

Читай у Google News!