Законопроєкт про деолігархізацію виводить з-під удару олігархів?

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
google newsRead in Google News!
kolomojskij

Закон “про деолігархізацію” передбачає зачистку медійного і політичного поля, а також знищення опонентів президента Володимира Зеленського. Про це заявив народний депутат фракції “Європейська Солідарність” Ростислав Павленко, передає prm.ua.

“Цей законопроєкт для Зеленського і його оточення потрібен для того, щоб позбавити його політичної конкуренції та позбавити опозицію можливостей доносити свою думку до людей, брати участь в економічних процесах тощо. В цьому проєкті, принаймні в тому, що ми знаємо зі ЗМІ, все поставлено з ніг на голову”, – сказав політик.

Павленко нагадав, що в законопроєкті немає визначення поняттю “олігарх”.

“Класичний олігарх – це людина, яка має монопольний вплив на якийсь бізнес, ринок і впливає на владу. З пострадянської історії ми розуміємо, що олігарх – це той, хто наживається на державі, на бюджеті. Той, хто запустив руку в кишеню народу і за гроші платників податків зробив собі статки. Той, хто отримує спеціальні умови, занижені ціни і так далі. Жодного рядка про це немає”, – зазначив депутат.

Павленко також зауважив, що законопроєкт про деолігархізацію виводить з-під удару власне олігархів і направлений на знищення політичних опонентів чинної влади.

“Натомість ми бачимо всі ці telegram-канали та ЗМІ, які розказують, що Порошенку, мовляв, приготуватися, називають і інші прізвища. Я так розумію, хто не буде подобатися Зеленському, той буде названий олігархом. Рада нацбезпеки в режимі шоу це швиденько проведе. І далі буде відбуватися зачистка медійного і політичного поля для того, щоб створити такий образ влади, якій ніхто не може нічого заперечити.

Гадаю, що в Україні такі сценарії не працюють. Думаю, натхненників і авторів цього законопроєкту чекає багато сюрпризів. До речі, буде цікаво, хто його подасть: чи зважиться Зеленський особисто його подати, чи будуть шукати цапів-відбувайлів. Але це просто закон про призначення політичних ворогів і виведення справжніх олігархів, близьких до Зеленського, з-під удару”, – підсумував нардеп.

Читай у Google News! google news