За вступ до НАТО готові проголосувати 53% українців

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket

На референдумі за вступ до ЄС на сьогодні готові проголосувати 62% українців, за вступ до НАТО – 53%. Такі дані соціологічного дослідження, проведеного у період 29 травня – 3 червня 2019 року, оприлюднила група “Рейтинг”.

Згідно з опитуванням, якби референдум відбувався сьогодні, то за вступ України до ЄС готові проголосувати 62% респондентів, 22% – проти, 4% – не голосували б, а 12% – важко відповісти на це питання.

Якби ж сьогодні відбувався референдум за вступ до НАТО, то за входження України до Альянсу проголосувало б 53% опитаних, 31% – проти, 14% – не будуть голосувати і 2% – не змогли визначитися.

При цьому, згідно з опитуванням, підтримка європейської та євроатлантичної інтеграції відчутно переважає в центральних та західних регіонах, серед виборців «Європейської солідарності», партії «Голос» та «Громадянської позиції».

Так, на Заході вступ до ЄС готові підтримати 82% респондентів, на Сході – 36%, в Центрі – 66%, на Півдні – 49%. Вступ України до НАТО на Заході підтримує 76%, на Сході – 27%, у Центрі – 57%, на Півдні – 36%.

При виборі кількох векторів економічної інтеграції 57% опитаних заявили, що виступають за вступ до ЄС, 24% – за рівновіддаленість від Росії та Заходу, 10% – за вступ до Митного союзу.

Група “Рейтинг” провела соціологічне дослідження у період 29 травня – 3 червня 2019 року. Опитано населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність – 2000 респондентів.

Опитування було проведене методом особистого формалізованого інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження не більше 2,2%.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket