За Козленка Центр Довженка із вмираючої інституції перетворився на флагман кінодослідництва – Ройтбурд

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Іван Козленко на посаді директора Національного центру Довженка зробив із вмираючої інституції своєрідний маркет культурної модернізації України, флагман кінодослідництва.

Про це заявив директор художнього музею в Одесі Олександр Ройтбурд, повідомляє “Прямий”.

“По-перше, річ у тому, що Іван Козленко не просто директор Національного центру Довженка, він і є Національним центром Довженка. Бо до того, як він обійняв цю посаду, хто про цей центр чув? Яку роль у культурному житті України він відігравав? А він прийняв майже вмираючу інституцію і зробив з неї своєрідний маркет культурної модернізації України. Він зробив з неї флагман, зробив популярною всередині країни і єдиним авторитетною кінодослідницькою інституцією України в міжнародному співтоваристві”, – сказав Ройтбурд.

Він наголосив, що всі ці здобутки руйнувати через якісь порушення чи те, що держава вважає, що культура на останньому місці серед її пріоритетів, не можна.

П’ятий президент України Петро Порошенко заявив, що обшуки Служби безпеки України в Довженко-Центрі – спроба його пограбувати або захопити.

Раніше голова Держкіно України Пилип Іллєнко заявив, що увага силовиків до Національного центру Олександра Довженка є невипадковою й може бути пов’язана з позицією генерального директора центру Івана Козленка, який не публічно не погоджувався з культурною політикою чинної влади.

Як відомо, у Національному центрі Олександра Довженка співробітники Нацполіції та СБУ провели обшук.

Раніше, “Довженко-Центр” повідомив про настання стану неплатоспроможності, що загрожує цілісності унікального фільмофонду.

До того стало відомо, що через рішення уряду Держкіно, Центр Довженка та Український культурний фонд залишились без фінансування.

На переконання режисера Ахтема Сеітаблаєва, “Центр Довженка” до банкрутства довели свідомо.

Читай у Google News!