За часів формули “Роттердам+” державні компанії показали суттєве зростання прибутку – колишній голова НКРЕКП

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Роттердам+

Жодних збитків для держави під час застосування формули ціноутворення “Роттердам+” не було. Про це свідчать фінансові звіти компаній “Енергоатом” та “Укргідроенерго”, пише у блозі для видання censor.net.ua колишній голова НКРЕКП Дмитро Вовк.

Навпаки – за час застосування формули “Роттердам+” ці компанії показали суттєве зростання чистого прибутку.

“Жодного збиткового року “Енергоатому” та “Укргідроенерго” за період дії формули “Роттердам+”, – зростання в рази чистого прибутку “Енергоатом” та “Укргідроенерго” за період дії формули “Роттердам+”. Перевірити це дуже легко – подивитись на фінансову звітність цих державних компаній, “Енергоатом” та “Укргідроенерго”, щоб мати підстави для голосних заяв про збитки (які насправді були у теплових електростанцій)”, – зауважує ексголова НКРЕКП.

Дмитро Вовк зазначає, що необхідність купівлі вугілля за формулою “Роттердам+” була викликана об’єктивними потребами вітчизняного ринку. “Протягом 2016 була потреба в імпорті, який не був повністю задоволений через стрімке, майже двократне зростання світових цін на вугілля (з $45/тонна навесні до $90 взимку) та через дефолти трейдерів вже після запровадження формули “Роттердам+” – через що спостерігались наднизькі запаси вугілля. З 2017 частка імпорту по року була понад 15%, а в окремі місяці сягала 30%, про що свідчать матеріали НКРЕКП та Міністерства енергетики та вугільної промисловості того часу”, – пише Вовк.

Читай у Google News!