За 6 років бюджети розвитку місцевих громад виросли в 67 разів

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Під час Ради регіонального розвитку Рівненщини президент Петро Порошенко наголосив на тому, що завдяки децентралізації суттєво збільшилися бюджети місцевих громад у співвідношенні до державного бюджету, а також зросли бюджети розвитку громад, повідомляє прес-служба глави держави.

“Ми зробили чесно – разом з владою і повноваженнями передали на місця фінансовий ресурс”, – сказав Петро Порошенко. Президент нагадав, що тепер у зведеному бюджеті частка місцевого бюджету – 51%, а державного бюджету – 49%. “І лише необхідність витрат на оборону не дає нам далі посувати це співвідношення на користь місцевих бюджетів. Але це буде продовжено, я вам це обіцяю”, – додав він.

Також Глава держави підкреслив, що за останні роки значно збільшилися і бюджети розвитку.”Порівняйте – у 2013 році місцеві громади з державного бюджету отримували 500 млн грн. на свій розвиток. У 2019 році в державному бюджеті для них закладено 33,5 млрд грн. В 67 разів зросли бюджети розвитку місцевих громад. Під час війни”, – сказав президент.

“Ми сказали: тепер ви самі приймаєте рішення, пояснюйте їх, захищайте перед громадами і відповідайте перед людьми за кожну гривню. Змінюйте Україну. Так, треба звітувати за кожну гривню”, – наголосив Петро Порошенко.

Президент повідомив, що за його дорученням на сайті Міністерства фінансів оприлюднено бюджет кожної громади, і це дає можливість кожному члену громади перевірити витрачання коштів місцевих громад.

“І ще одне, можливо найважливіше. Децентралізація – це не кожен сам за себе. Навпаки, децентралізація – це об’єднання всіх нас заради спільної великої мети. А коли ми об’єднані, нас ніхто не переможе”, – наголосив президент.

Як повідомлялося, у січні уряд затвердив план заходів реалізації другого етапу децентралізації.

Читай у Google News!