З коронавірусного фонду ми отримали один апарат ШВЛ, більше нічого – мер Дніпра

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
апарат ШВЛ

Влада Зеленського згортає децентралізацію і забирає гроші у місцевого самоврядування, а від початку епідемії коронавірусу у Дніпрі практично не бачили підтримки від офіційного Києва, заявив в ефірі програми “Свобода слова” міський голова Дніпра Борис Філатов. Він зауважив, що допомога надходила тільки від благодійників.

“Якщо говорити про ситуацію в Дніпрі, то в нас заповненість ліжко-місць 30%, тобто це відбулось в результаті того, що ми, мабуть, одні з перших, якщо не перші виділили з резервного фонду 100 мільйонів гривень, переоблаштували лікарні. У нас, наприклад, 8 лікарня повністю стоїть порожня з підведеним киснем і стоять порожні ліжка. При цьому з коронавірусного центру ми не отримали нічого. Це все зроблено коштом місцевого самоврядування і “Фонду Пінчука”, ще допомагав “Фонд Порошенка”, – сказав Філатов.

З коронавірусного фонду на місто ми отримали один апарат ШВЛ, більше нічого. Тому ми не будемо обговорювати, куди діли гроші. Навіть якщо залишилося 34 мільярди, але гроші є – час втрачено”, – вважає Борис Філатов.

Він наголосив, що в Україні повністю провалене на державному рівні ПЛР-тестування.

“Ми розуміємо, що люди чекають результати тестів по тижню – 10 днів. Їм вже потім немає сенсу їх здавати, вони або одужують, або їдуть у реанімацію. Я не знаю, що пишуть, але я бачу це на власні очі, тому що я своїми ногами ходжу по землі”, – підкресоив Філатов.

“Чемпіони” або “майстри спорту” по боротьбі з коронавірусом повністю провалили цю ситуацію. Але проблема в тому, що вірус став політичним. Центральна влада мало того, що нічого не дала – півтора роки зеленої влади обійшлося тільки бюджету Дніпра у мінус 2,5 мільярди гривень. Ви займаєтеся тим, що децентралізацію згортаєте і щодня з першого дня приходу Зеленського до влади наступаєте на права місцевого самоврядування. То вибори хотіли оголосити дострокові, то Конституцію поміняти, то адміністративно-територіальний поділ України, то в порушення вимог Венеційської комісії взяли і замінили виборну процедуру й ухвалили Виборчий кодекс. Тому ви нам нічого не дали, краще перестаньте лізти нам у кишеню і душу”, – сказав міський голова Дніпра.

“Чому вірус став політичним? Ми бачимо весь час, що йде спроба перекласти відповідальність на інших – звалити ыз хворої голови на здорову. Але основний удар проти епідемії тримає на собі місцеве самоврядування. За великим рахунком всі основні опорні інфекційні лікарні належать територіальним громадам. Вони навіть не знаходяться у підпорядкуванні Міністерства охорони здоров’я. Це наша парафія. Ми цим займаємось, і тільки вислуховуємо поради”, – підкреслив Філатов.

Він закликав чинну владу припинити адміністративний тиск на місцеве самоврядування напередодні виборів 25 жовтня.

“Можна, щоб центральна влада масово по всій країні припинила адміністративний тиск на місцеве самоврядування, припинила політично мотивовані кримінальні справи? Для розуміння, я в п’ятницю анонсував, завтра до мене заїжджає з усієї України маски-шоу. Тобто у нас у країні карантин, але тільки для СБУ, податкової поліції карантину немає. З усієї країни вони приїжджають і будуть бігати містом, комунальними підприємствами, по підрядниках. За 4 дні до виборів з’їдуться з всієї країни силовики”, – повідомив Філатов.

“Але найбільша трагедія – ми, очільники міст, не бачимо жодного бажання ні з боку Зеленського, ні з боку його депутатів йти назустріч місцевому самоврядуванню”, – резюмува Філатов.

Як відомо, за минулу добу коронавірус в Україні виявили у 5469 осіб. Зафіксовано 113 летальних випадків.

Читай у Google News!