Російські ЗМІ сіють розбрат в Україні напередодні виборів

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Виборча кампанія в Україні офіційно починається 31 грудня. В цей час російські ЗМІ готові до атаки на інформаційний простір України задля того, щоб сіяти дестабілізацію і розбрат, та посилення певних поглядів на сусідню державу в росії, пише Олександр Морозов, науковий співробітник Карлового університету в Празі, для Delfi.lt.

Стратегічний інтерес Кремля полягає в будь-якій формі дестабілізації, яка, зрештою, зведе нанівець політичні результати Революції гідності, пише автор. Головний потік негативних новин про Україну витікає з великих медіа-центрів: “Известия”, що надає інформацію для всього політичного блоку Національної медіа групи братів Ковальчука; Веб-сайти ФАН та група сайтів Пригожина; russia Today, РИА, Sputnik; 1 канал, телеканал “Роcсия”; велика група «донбаських» ресурсів, у тому числі Regnum, “Царьград”, “Свободная пресcа”, Vzglyad.ru та інші.

Слід підкреслити, що невелика кількість читачів кожного окремого ресурсу не грає ніякої ролі в оцінці масштабів загального проникнення. Річ у тому, що система була створена для просування певних новин і заголовків за допомогою генераторів новин та електронної пошти.

Надмірно перебільшена картина «економічної катастрофи» в Україні добре працює для російської аудиторії («там ще гірше!»), а «фашизм в Україні» покликаний переключити увагу медіаспоживачів новин з власної ідеології Кремля. Мета полягає в тому, щоб за допомгою сюжетів виборчої кампанії 2019 року створювати імідж “failed state” у трьох напрямках: провал економічної політики України, “релігійна війна” та заохочення неонацизму.

кремль зв’язаний санкціями та власною позицією на міжнародній арені, яка постійно погіршується. Але росія має потужну медіа-машину, здатну щоденно бити по Східній та Центральній Європі потоком відеопрдукції, спрямованим на делегітимізацію української демократії, її інститутів та здатності адаптуватися до політики європейських стандартів.

Нормалізована атмосфера президентських виборів, а потім і виборів до Ради, має велике значення не тільки для України, а й для всього регіону і для всіх країн пострадянського транзиту.

Читай у Google News!