WP: Вбивство в Берліні ставить незручні питання щодо стосунків ФРН з росією

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

23 серпня нападник вбив чеченського дисидента посеред білого дня у парку в центрі Берліна, неподалік від офісу канцлерки Німеччини Ангели Меркель. Через тиждень після того німці продовжують перейматися тим, як це вбивство вплине на відносини їхньої країни з росією, пише The Washington Post.

Жертвою став 40-річний чеченець Зелімхан Хангошвілі. З 2001 року він воював за незалежність Чечні проти російських військ у Другій чеченській війні. Хангошвілі раніше отримав низку погроз, а також пережив два замахи. Через це він переїхав у Німеччину, де попросив політичного притулку і почав співпрацювати з правоохоронними органами.

Підозрюваного у вбивстві Хангошвілі схопили поблизу місця, де він викинув свій пістолет з глушником. Поліція знайшла у нього російський паспорт на ім’я Вадим Соколов, а невдовзі з’ясувала, що чоловік прибув з Москви за кілька днів до злочину. Німецький журнал Der Spiegel, російське видання The Insider, а також організація The Bellingcat повідомляють, що паспорт чоловіка пов’язує його з ФСБ. Справа стала вибухом для сонної політичної сцени Німеччини. Газети переповнені міркуваннями про політичний підтекст вбивства.

Можна було б очікувати, що лідери Німеччини відреагують з жахом і обуренням. Власне, саме так і роблять країни, коли іноземні сили влаштовують вбивства на їхній території. Але, ви б помилилися. Німецькі політики промовисто мовчать, майже ніхто не відреагував на цю новину.

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас, який за два дні до вбивства їздив у Москву, досі мовчить. Невдовзі після вбивства лідери чотирьох федеральних земель Німеччини закликали повернути росію в G7. І, вірогідно, багато німців з ними погоджуються. Попри російську анексію Криму п’ять років тому та її постійне оркестрування конфлікту на Сході України, багато людей у Німеччині хочуть кращих відносин з росією.

Читай у Google News!