Від початкової версії оборонного замовлення на кінець року залишилось від 15% до 45% – Забродський

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
оборонного замовлення

В результаті внесення постійних змін у Державне оборонне замовлення (ДОЗ) від його початкової версії на кінець року залишилось від 15% до 45%. Про це заявив генерал-лейтенант Михайло Забродський на сторінці у соціальній мережі Facebook.

“На фоні бадьорих заяв очільника оборонного відомства про 99,5% його виконання й оптимістичних повідомлень може скластися враження про майже повне задоволення потреб ЗСУ і стале нарощування обсягів постачання озброєння і військової техніки. Але сувора реальність демонструє дещо інше”, – підкреслив Забродський.

Він зауважив, що державне оборонне замовлення складається як з переліку продукції, необхідної для армії, так і переліку послуг, в основному ремонту та відновлення або модернізації техніки, яка вже використовується. Додатково ДОЗ визначає ще й перелік дослідницьких і конструкторських робіт в інтересах подальшого розвитку, модернізації, озброєння і військової техніки.

“Коли нам з вами повідомляють про відсоток виконання ДОЗу, визначну роль грає саме спосіб визначення цього відсотку”, – зауважив Михайло Забродський.

За словами депутата, представлені міністерством показники виконання оборонного замовлення наприкінці минулого року фактично не відповідають затвердженому на початку року обсягу цього замовлення.

“Майже одразу після прийняття зі значним запізненням ДОЗу на 2020 рік, був розпочатий не менш важливий етап – внесення змін… На практиці все мистецтво “внесення змін” полягає в виключенні певних позицій із закупівлі, послуг або дослідницьких і конструкторських робіт. Головним є неперевищення загальної суми”, – підкреслив генерал-лейтенант.

“Часом складається враження, що окремі позиції включаються до ДОЗу саме для того, щоб “зарезервувати” кошти для подальшого перекидання їх на інші цілі. Цей процес є вкрай динамічним і триває майже весь рік, аж до новорічних і різдвяних свят. Так формується відсоток, такий омріяний високий показник у 99,5%”, – пояснив Михайло Забродський.

Депутат також зазначив: “Генеральний штаб ЗС України та інші органи військового управління намагаються в межах виділеного ресурсу детально прораховувати, скільки потрібно, наприклад, протитанкових керованих ракет, снайперських гвинтівок або парашутів. А ось в результаті “внесення змін” зовсім не факт, що у війська надходять саме зазначене і, головне, саме в тій кількості озброєння і військова техніка”.

“І тепер, коли ми чуємо про 99,5 %, є велике бажання запитати у чиновників: який показник мається на увазі? Адже від первісного вигляду Державного оборонного замовлення у квітні 2020 року станом на грудень залишається за оцінками різних фахівців від 15 до 45%”, – підсумував представник “Європейської Солідарності”.

Читай у Google News!