ВВП України за пів року скоротився на 6,5%

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
ВВП України

За перші 6 місяців 2020 року реальний валовий внутрішній продукт (ВВП) України скоротився на 6,5%, повідомляється в огляді Департаменту стратегічного планування та макроекономічного прогнозування Мінекономіки.

У відомстві оцінюють падіння ВВП за II квартал 2020 року до ІІ кварталу 2019 року на рівні 11%, що є дещо меншим ніж прогнозувалося раніше – падіння на рівні 14%.

За підсумками січня-травня 2020 року скорочення зведеного індексу виробництва товарів та послуг за основними видами економічної діяльності (ЗІВ) становило 7,7% (падіння на 7,3% у січні-травні 2020 року).

“Помісячна динаміка видів економічної діяльності свідчить, що економіка пройшла пік та подолала рубіж максимально негативного ефекту від жорстких протиепідеміологічних заходів як в середині країни, так і за її межами, який найбільше відчувався у квітні-травні 2020р. І, наразі, на тлі пом’якшення карантинних обмежень, поступово починає відновлюватися”, – зазначається в документі.

За даними Мінекономіки, у червні окремі види промислової діяльності, сфера транспорту та будівельна галузь продемонстрували уповільнення темпів падіння, а індекс очікувань ділової активності проти попереднього місяця поліпшився. Водночас значно менші площі збирання та нижча за тогорічну урожайність більшості сільськогосподарських культур спровокували у червні значне падіння обсягів виробництва у сільському господарстві.

Читай у Google News!