НБУ погіршив прогноз ВВП на 2020 рік: Економіка скоротиться на 6%

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Українська економіка скоротиться на близько 6.0% у 2020 році, але відновить зростання на рівні близько 4% у наступні роки, повідомляється в інфляційному звіті Національного банку.

Прогноз ВВП на 2020 рік переглянуто в бік суттєвішого падіння – близько 6%. Збереження адаптивного карантину в низці областей та все ще пригнічений внутрішній попит стримуватимуть відновлення економіки. Повільний вихід з кризи інших країн звужуватиме можливості для швидкого відновлення експорту”, – відзначається в документі.

Згідно з прогнозом Нацбанку, в 2021–2022 роках українська економіка зростатиме на рівні близько 4% завдяки монетарним та фіскальним стимулам та відновленню зовнішнього попиту.

“У 2020 році для протидії негативним наслідкам кризи буде сформовано додатний фіскальний імпульс, що відображає суттєве розширення дефіциту зведеного бюджету в поточному році. Кошти спрямовуватимуться на заходи зі стимулювання економічної діяльності, підтримки бізнесу та населення”, – пояснюється в документі.

Після відновлення сталого зростання економіки, зазначають в НБУ, потреба в значних фіскальних стимулах з боку держави знизиться, тому дефіцит СЗДУ поступово скорочуватиметься.

Згідно зі звітом, державний та гарантований державою борг у 2020 році зросте до 62% ВВП через нарощення дефіциту бюджету, падіння номінального ВВП, а також слабший, ніж у кінці минулого року, обмінний курс гривні.

“Надалі цей показник буде знижуватися на 2–3 в. п. щороку завдяки зростанню економіки та виваженій фіскальній політиці”, – прогнозують в Нацбанку.

Раніше повідомлялося, що МВФ погіршив прогноз падіння ВВП України з 7,7% до 8,2% у 2020 році. 

Читай у Google News!