ВР проголосувала за закон, який забезпечуватиме військовим безоплатне збереження репродуктивних клітин, однак закон також передбачає їхню утилізацію у разі загибелі

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

У листопаді 2023 року Верховна Рада проголосувала за закон, який забезпечуватиме українським військовослужбовцям безоплатний забір та збереження репродуктивних клітин. Однак, як виявилось, закон також передбачає утилізацію репродуктивних клітин у разі загибелі воїна. 

“У разі загибелі чи визнання померлою в установленому порядку особи, репродуктивні клітини якої зберігаються, їхнє зберігання припиняється із подальшою утилізацією”, – йдеться у третьому підпункті другого пункту Перехідних положень закону.

Адвокатка Олена Бабич на розповіла, як нещодавно надавала консультацію вдові військовослужбовця з цього приводу. “Нагадаю – нещодавно наші законодавці так сильно переймались за фінансову складову кріоконсервації біологічного матеріалу військових, що прийняли закон, яким заборонили використовувати сперму військового після його загибелі”, — зазначила правозахисниця.

Юристка наголосила, що з березня клініки будуть зобов’язані утилізовувати сперму воїнів, які загинули на фронті. Бабич додала, що досі не може зрозуміти мотиви прийняття цієї заборони.

“Навіщо держава замість того, щоб запропонувати легальний варіант, примушує вдів шукати ‘обхідні шляхи’, щоб мати таку бажану дитину від коханого чоловіка, який загинув, захищаючи цю саму державу”, – підсумувала адвокатка.

Читай у Google News!