Вперше за 22 роки Україна модернізує свою антарктичну станцію

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Україна вперше проведе масштабну реконструкцію дослідницької станції в Антарктиді “Академік Вернадський”, заявив в.о. директора Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий, повідомляє Укрінформ.

“Вперше за 22 роки, що станція належить державі Україна, вкладено достатньо серйозні кошти в її модернізацію та реконструкцію. Система енергозабезпечення, система опалення, опріснення води, ще ряд речей ми замінюємо вперше ще з британських часів”, – зауважив Дикий.

За його словами, у бюджеті 2018 року вперше за 22 роки було виділено 15 млн грн на капітальну реконструкцію станції, а під кінець року спільними зусиллями МОН та Мінфіну було додано ще загалом 27 млн грн, з них 19,6 млн грн саме на модернізацію станції

Так, вперше з 1980 року буде оновлено всю енергетичну систему станції, для чого закуплені нові дизельні двигуни Volvo penta D&F-T/UCM274, вперше з 1970-х років буде здійснено заміну даху на всіх приміщеннях станції, ремонт паливного баку, замінено опріснювач води.

Вперше з 1986 року буде побудований паливний трубопровід, здійснено переобладнання медичного кабінету (закуплені кардіограф, апарат УЗД, біохімічний аналізатор, аналізатор крові, обладнання для телемедицини) та переобладнання біологічної лабораторії, Також на станції буде замінено всю систему опалення.

Читай у Google News!