Волкер: Україна повинна унеможливити одноосібний вплив на медіа-ринок

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
ТСН вражає упередженістю

Український медіапростір має зберігати свободу слова, але водночас треба бути готовими протистояти російській пропаганді. Про це в інтерв’ю “Прямому” розповів спеціальний представник Державного департаменту США по Україні Курт Волкер.

Так, відповідаючи на запитання про проросійського олігарха, який збільшує свій вплив на українському медіапросторі й купив майже всі новинні канали, спецпредставник зазначив: “У нас, в США, думаю і у вас теж, є кілька фундаментальних принципів. Один із них – свобода слова. Інший принцип – це те, що ми повинні бути готовими до російської пропаганди, вміти протистояти їй. Ця пропаганда може бути дуже шкідливою, і ми бачимо це в Європі і бачимо це в Україні. Потрібно запобігти тому, щоб росія використовувала пропаганду для підриву наших демократій”.

Волкер також додав, що Україні потрібне законодавство, яке б унеможливлювало вплив однієї людини на велику частину медіа-ринку.

“У США, приміром, ми зобов’язали телеканал russiaToday зареєструватися як іноземний агент. Тож нам варто пошукати демократичні інструменти, які захистять вільний та збалансований медіапростір. Один із таких інструментів – це законодавство. В США є правила, які не дозволяють одній людині або одні компанії контролювати таку велику частину медіа-ринку. Думаю, вам також варто подумати про те, як обмежити вплив однієї людини на таку значну частку ринку. Як забезпечити диверсифікацію цього ринку”, – підсумував Волкер.

Раніше головний економіст ЄБРР заявив про необхідність медійного антитрасту.

Читай у Google News!