Влада Зеленського програла коли погодилася на російський сценарій врегулювання ситуації на Донбасі – Єлісєєв

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Замість імплементації Мінських угод чинна влада України постійно пропонувала нові формати переговорів, що поступово знижувало рівень довіри західних партнерів. Про це заявив дипломат, представник України при Європейському Союзі у 2010-2015 роках Костянтин Єлісєєв, передає prm.ua.

За його словами Україна програла, коли Банкова у 2019 вирішила пристати до російського варіанту розв’язання конфлікту на Донбасі. “Насправді роботи як такої не відбувалося. Все концентрувалося в рамках Тристоронньої контактної групи. І замість того, щоб дійсно або якісь альтернативи пропонувати, або працювати системно, українська влада весь час пропонувала якісь різні дивні ініціативи без консультацій з партнерами”, – наголосив Єлісєєв.

Він нагадав, що Київ хотів долучити до переговорів Ватикан, або Єрусалим, а не продовжувати роботу у вже готових форматах.

“Пам’ятаєте, йшлося і про нові формати – “будапештський”, “бухарестський”. Йшлося про перемовини за посередництва Ватикану, Єрусалиму і так далі. Звичайно, це збивало з пантелику наших партнерів і все співтовариство”, – зауважив дипломат.

“Як наслідок, в плані імплементації Мінських домовленостей маємо на сьогодні практично нуль. Звичайно, це не подобається нашим партнерам, які б хотіли бачити, щоб хоч щось робилося”, – підкреслив колишній представник України при Європейському Союзі.

“Тому, на мій погляд, українська влада програла тоді, коли пішла на поводу у путіна, і в листопаді 2019 року фактично Зеленський погодився на російський сценарій врегулювання ситуації на Донбасі, погодившись саме на російський сценарій – ‘формула Штайнмаєра'”, – заявив Єлісєєв.

Читай у Google News!