Влада все більше хоче впливати на ЗМІ. Комітет захисту журналістів [CPJ] закликав Раду відмовитися від закону про медіа

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
ЗМІ

Український законопроєкт про засоби масової інформації серйозно загрожує свободі преси в країні, посилюючи державний контроль над інформацією в той час, коли громадяни потребують її найбільше. Про це йдеться у заяві Комітет захисту журналістів.

У разі ухвалення закон розширить повноваження Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, державного регулятора телерадіомовлення, дозволяючи йому регулювати онлайн- та друковані видання, анулювати реєстрацію і ліцензію будь-якого ЗМІ, блокувати онлайн-ЗМІ без рішення суду, і вимагати від платформ соціальних медіа та веб-браузерів видаляти вміст, заборонений законом.

Відповідно до аналізу, опублікованого НСЖУ в телеграмі, лише 10% законопроєкту безпосередньо стосуються зобов’язань, які Україна взяла на себе як кандидат на вступ до ЄС. “Решта свідчить про бажання влади більше впливати на ЗМІ: виносити заборони, штрафувати, закривати їх”, – йдеться в заяві НСЖУ.

До нового законопроєкту внесли зміни лише за кілька тижнів до голосування, без попереднього обговорення з журналістами та представниками ЗМІ, зазначив Томіленко у тій же заяві.

CPJ надіслав електронний лист до Верховної Ради за коментарем, але не отримав відповіді.

Читай у Google News!