Влада не змогла захистити медиків – Білозір

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Влада не змогла захистити лікарів, які протистоять поширенню інфекційної хвороби COVID-2019 та рятують життя пацієнтам, які масово інфікуються на коронавірус. Через необачні дії попереднього уряду, чиновників та Украіни вцілому протистояти викликам пандемії, більше 400 медичних працівників вже є лабораторно підтвердженими хворими та понад 1000 мають підозру на респіраторну хворобу COVID-19.

Про це у Facebook повідомила депутат, голова підкомітету з питань адміністративних послуг та адміністративних процедур Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Лариса Білозір.

Щодо впровадження обов’язкового страхування медичних працівників на випадок інфікування COVID-19 та покращення механізму додаткових виплат медпрацівникам! Сьогодні уряд після наших численних звернень від Депутатська група “За майбутнє” та представників всіх фракцій, авторів законопроекту 3275 Вікторія Сюмар, Dmytro Natalukha, Альона Шкрум, Олег Кулініч, Nataliya Korolevskaya, Ярослав Железняк, в якому ми передбачили 300% надбавки медикам, які борються з ковід заявив, що кошти будуть надані з державного бюджету, а не з місцевих, як це раніше намагалися нав’язати місцевому самоврядуванню.

Ми народні депутати занепокоєні критичною ситуацією у якій перебувають українські медики, що протистоять поширенню інфекційної хвороби COVID-2019 та рятують життя пацієнтам, які масово інфікуються на коронавірус. Через необачні дії попереднього уряду, чиновників та Украіни вцілому протистояти викликам пандемії, більше 400 медичних працівників вже є лабораторно підтвердженими хворими та понад 1000 мають підозру на респіраторну хворобу COVID-19.

Пришвидшує темпи інфікування серед медичного персоналу та їх пацієнтів те, що через нестачу засобів індивідуального захисту та пізнього виявлення ознак хвороби, медики інфікуються в усіх відділеннях медичних закладів, а не лише в інфекційних.

Сьогодні усіх медичних працівників України об’єднує спільна мета – зупинити поширення та подолати інфекційну хворобу COVID-19.
Тож, відповідальність влади забезпечити лікарів якісними засобами захисту, гідною заробітною платою та гарантувати їм лікування у разі інфікування на робочому місці. Для цього, в першу чергу держава повинна впровадити обов’язкове страхування медичних працівників на випадок інфікування COVID-19, а не тільки на випадок смерті.

Бо на зараз ми маємо сотні інфікованих медиків, які при зарплатні 4000 грн., не можуть собі дозволити ліки на десятки тисяч гривень, і не забувайте що вдома у них рідні, більшість з яких теж захворіють. В умовах катастрофічної динаміки розповсюдження коронавірусу серед медичних працівників, Кабінету Міністрів України варто вжити невідкладних заходів для розв’язання цього питання.

Як співавторка законопроекту № 3275, я наголошую, що розробивши законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», передбачили надання додаткових фінансових доплат медичним працівникам, які контактують з хворими на коронавірусну хворобу та протистоять поширенню пандемії COVID-19 в Україні коштом держаного бюджету, у розмірі 300 % до посадового окладу.
В житті ситуація виявилась геть іншою! Зокрема, Кабінет Міністрів України створив додаткову фінансову напругу органам місцевого самоврядування та зобов’язав здійснювати подібні виплати коштом місцевого бюджету. Хоча ми, як автори законопроєкта, передбачали виплату цих коштів саме з державного бюджету.

Більше того, нам стало відомо про розпорядження від МОЗ, за яким доплати медичним працівникам здійснюють погодинно, а не за сам факт контактування з хворим на COVID-19. Так наприклад, для лікаря – 77,85 грн за годину, а для медсестри – 67,70 грн за годину. Фактично, медичний працівник отримує не 300 %, а лише 10 % фінансової доплати. Такий стан речей є неприпустимим за умови того, що медичні працівники мають роботу в умовах підвищеної небезпеки з факторами біологічного (інфекційного) характеру і ризикують своїм власним здоров’ям та життям.
Все це, разом з поширеними випадками зменшенням ставки до 50% посадового окладу працівників вузьких медичних спеціалізацій, які не залучені до боротьби з пандемією COVID-19 в України, може спричини масові звільнення медичного персоналу, що істотно вплине на стан системи охорони здоров’я.

Що потрібно зробити:

1) Сприяти якомога швидкому впровадженню обов’язкового страхування медичних працівників на випадок інфікування COVID-19 спричинений, коронавірусом SARS-CoV-2.

2) Покращити механізми нарахування додаткових фінансових доплат медичним працівникам, які контактують з хворими на коронавірусну хворобу та протистоять поширенню пандемії COVID-19 в Україні, у розмірі 300 % до посадового окладу та коштом державного бюджету.

3) В повному обсязі забезпечити медиків якісними засобами індивідуального захисту та відповідним лікуванням, довести до них та чітко роз’яснити тільки нещодавно розроблені алгоритми та протоколи дій, щоб уникнути масового інфікування лікарів, у разі інфікування – забезпечення безкоштовного лікування!

І так, друзі, ми всі запізнилися, медики масово вже заражені (у Вінницькій області в найближчі дні, якщо не приховають правду і якщо добросовісно зроблять ПЛР, матимемо масове підтвердження інфікування сотень медиків , і якщо ми терміново не вживемо дії, таке ж саме спостерігатимемо по всій Україні! І годі звинувачувати медиків, це не їх вина, а вина тих чиновників, хто не зміг запобігти, не зміг захистити тих, від життя та здоров’я яких залежить наше!

Читай у Google News!