Віряни УПЦ МП розпиляли дерев’яну козацьку церкву

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

У селі Лозова Шаргородського району Вінницької області розібрали Покровську козацьку дерев’яну церкву, яка була побудована в 1700-1702 роках і мала статус пам’ятки національного значення. Про це повідомляє видання “Релігія в Україні”.

Тепер на місці пам’ятника національного значення – дерев’яної церкви часів Семена Палія та Івана Мазепи стоїть новобудова, побудована вірянами Московського патріархату. “Кожну лекцію, кожен виступ про національну архітектурі XVIII ст. я починав, згадуючи цю невелику, але особливу церкву. Тепер – порожнеча! Хто ми тепер без неї?” – прокоментував руйнування церкви ексглава Ради у справах релігій при Кабінеті Міністрів України Арсен Зінченко.

Покровський храм в с. Лозова займає громада Шаргородського благочиння Могилів-Подільської єпархії УПЦ (МП), яка і замінила церква на нову. В проекті “Українські архітектурні пам’ятки. Спадщина” розповіли: “Ми прибули до Лозової в той час, коли стара Покровська церква перестала існувати. Вона була розібрана, тому що цитата “так вона вся гнила, ось і розібрали – тепер зберемо нову, з нових колод і буде, як нова”, – сказали у проєкті.

За їхніми словами, це їм розповіли чоловіки з бензопилою, розпилюючи колоди старого зрубу.

“Так, деякі з них були дуже поганими, але, більшість (замінивши трухляві) ще можна було б використовувати, і це була б справжня, стара церква, з заміною пошкоджених. Як там було далі – ми не знаємо, стверджувати, що старі колоди були використані у відновленні церкви, не можемо, тому що бачили, як їх знищують. Коли розбирають старі зруби з метою їх перезібрати – їх маркують, роблять карту понівеченого – ми цього теж не побачили. Також невідома доля старого іконостасу, живий чи вже “як новий”, – йдеться в повідомленні.

Читай у Google News!