Виключення з закону. Лещенко виступає за російську мову в ОРДЛО

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Депутат Сергій Лещенко не бачить проблем, якщо для тимчасово окупованих територій буде зафіксовано “виключення із закону про мову”: тобто, там дозволять використовувати російську мову офіційно і неофіційно. Про це він заявив у інтерв’ю “РБК-Україна”.

Зі слів Лещенка, спроби команди президента починати говорити про регіональний статус російської мови в Донбасі не є спонтанною ідеєю: таку концепцію Володимир Зеленський озвучував і до виборів на зустрічі з Куртом Волкером (спецпредставник Держдепартаменту США) і заступником держсекретаря США Девідом Хейлом.

Екс-учасник команди Зеленського повідомив, що був присутній на зустрічах.”І я вважаю, що в цьому немає нічого дивного: ми пропонуємо закріпити те, що є сьогодні. Адже в ОРДЛО говорять російською. Люди, які називають себе “владою” в ОРДЛО, теж використовують російську мову, тобто пропонується просто зберегти статус-кво в мовній сфері. Підкреслюю – мова йде не про весь Донбас, а тільки про ОРДЛО “, – зазначив”.

Лещенко, який балотується в новий парламент, вважає, що Україна від цього “нічого не втрачає, зате отримує можливість почати розбудову моста взаєморозуміння з людьми на окупованих територіях”.

“Не бачу проблеми, якщо ми для окупованих територій зафіксуємо виключення із закону про мову”, – зазначив він.

Як нагадує видання, на початку цього року Лещенко був активним учасником команди Володимира Зеленського. Але на вибори у київському окрузі №220 йде як самовисуванець, запевняючи на своїх агітаційних бордах, що він – “справжній слуга народу”.

Раніше повідомлялося, що Зеленський не бачить “ніякої проблеми” у спецстатусі російської мови на Донбасі. Як відомо, президент України Зеленський під час офіційного представлення нового голови Донецької ОДА Павла Кириленка виступав російською мовою

Читай у Google News!