Від результатів виборів в Україні залежить збереження санкцій ЄС проти рф – Rzeczpospolita

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Від результатів виборів залежить імідж України. Якщо він погіршиться, до роботи візьмуться прихильники так званої “нормалізації” відносин з Кремлем у Євросоюзі, пише Rzeczpospolita.

В Європі багато політиків звинувачують у лояльності до росії: від прем’єра Угорщини Віктора Орбана до впливових людей з Австрії чи Італії. Але санкції ЄС проти Москви досі не зникли. Навіть попри те, що для їх збереження потрібна одностайність. Немало і бізнесменів, які скаржилися, що, мовляв, зазнали збитків через обмеження проти росії. Але і їм не вдалося змусити уряди своїх країн змінити позицію.

Насправді це справжнє диво, що санкції і досі подовжують. Можливо так сталося тому, що в ключових питаннях, таких як постачання російської сировини чи побудова газопроводу з рф у Німеччину, кари не існує. Але одного дня диво мине. Це може статися невдовзі після закінчення політичної кар’єри Ангели Меркель. Така ситуація й в інших країнах ЄС. А вистачить лише однієї, щоб обвалити всю систему санкцій, яка виникла на основі незгоди з порушенням міжнародних законів і силовою зміною кордонів.

Підтримка суспільства повернення до “нормальних” відносин з Кремлем зараз сильно залежить від того, яким буде сприйняття нового президента України. Що він буде говорити, які рішення ухвалить у гострих питаннях, як він буде поводитися на зустрічах з найвпливовішими світовими гравцями. На жаль, роль України в імперіалістичних планах Москви не змінилася. Вона й досі ключова. П’ять років тому москва розв’язала війну, щоб зупинити, як їй здавалося, незворотний курс Києва до Європи.

Відповідь на це Заходу у формі санкцій в якомусь сенсі виявилася навіть кращою, ніж багато хто думав. Але не було ніяких серйозних запевнень про те, що місце України – на Заході. Можливо це й не дивно. Польща навіть після 20 років після вступу в НАТО і через 15 років після приєднання до ЄС все одно не вважається Заходом.

Читай у Google News!