Вбивство Хонгошвілі в Берліні замовила рф – німецька прокуратура

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Генеральна прокуратура Німеччини офіційно обвинуватила росіянина Вадіма Красікова у вбивстві в серпні 2019 року в Берліні колишнього чеченського польового командира, громадянина Грузії Зелімхана Хангошвілі.

Красікова після скоєння вбивства затримали і нині він перебуває у в’язниці, повідомляє “Польське радіо”.

Прокурор Петер Франк в обвинувальному акті написав, що вбивство чеченця замовив уряд Російської Федерації, який наказав Красікові ліквідувати чеченця.

“За замовним вбивством стояли ворожі відносини жертви з російською державою, з урядами Чеченської республіки та Інгушетії, а також із проросійським урядом Грузії”, – ствердили в німецькій прокуратурі.

У тексті нагадують, що Хангошвілі воював проти російських військ на боці чеченських сепаратистів, а в 2008 році зібрав у Грузії ополчення для війни з російською армією у Південній Осетії.

Коментуючи висунуте росіянину обвинувачення, міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас ствердив, що росія зіткнеться із правовими наслідками. «Німецький уряд залишає за собою право на подальші дії з цього питання», – сказав Маас.  

Колишній польовий командир часів другої чеченської війни Зелімхан Хангошвілі був застрелений 23 серпня 2019 року в парку Малий Тіргартен в Берліні. російська влада раніше оголосила Хангошвілі в розшук за звинуваченням у тероризмі. Підозрюваний у вбивстві, громадянин росії, був затриманий в Берліні того ж дня.

Німеччина у зв’язку зі вбивством вислала з країни двох російських дипломатів. А росія у відповідь оголосила персоною нон ґрата двох співробітників німецького посольства в Москві.

Як пише Радіо Свобода, путін, коментуючи вбивство Хангошвілі, стверджував, що вбитий був одним із організаторів вибухів у московському метро. Президент росії назвав убитого “дуже жорсткою і кривавою людиною”.

путін при цьому заперечив причетність росії до вбивства, заявивши, що “це бандитська середовище, і там може статися все, що завгодно». До виступу путіна про можливу причетність убитого до терактів не повідомлялося, в публічних матеріалах слідства він не згадувався.

Читай у Google News!