Справа щодо Томосу є ганебною спробою тиску на ПЦУ – заява Київської Митрополії

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Православна церква України прокоментувала кримінальну справу про “розпалювання міжрелігійної ворожнечі”.

“Вважаємо, що й сам факт початку слідства з надуманого приводу, й особливо те, що воно не було закрите, а нібито триває вже понад 8 місяців, ставши публічно відомим тільки зараз, є ганебною й абсурдною спробою тиску на Православну церкву України, здійснюваною в інтересах противників її становлення й розвитку, у тому числі тих, хто має свій керівний центр у сусідній країні-агресорі”, – йдеться в заяві Київської митрополії ПЦУ.

Церква вважає, що особливо цинічний має вигляд використання в цій кампанії імені та авторитету УПЦ Київського патріархату, яка рішенням помісного собору 15 грудня 2018 року припинила існування як окреме релігійне об’єднання.

“УПЦ (ПЦУ) – єдиний правонаступник УПЦ КП і УАПЦ, які об’єдналися, а особи, які намагаються надалі діяти від імені УПЦ КП як нібито від окремого релігійного об’єднання, не мають на це ні канонічного, ні юридичного права”, – йдеться в заяві.

Як повідомлялось, раніше Порошенко заявив, що проти нього відкрито ще одне кримінальне провадження – за “розпалювання міжрелігійної ворожнечі” через отримання Україною Томосу.

Читай у Google News!