В України лише два шляхи: НАТО або ядерний статус – посол

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
В України лише два шляхи: НАТО або ядерний статус - посол 1

Посол України в Німеччині Андрій Мельник закликав Берлін та західних партнерів загалом перейти від гарних слів про солідарність з Україною до реальної допомоги нашій країні. Про це він заявив в ефірі німецької радіо Deutschlandfunk, передає ukrainform.ua.

Західні партнери заявляють про занепокоєння, але все одно не готові допомогти зброєю, констатував Мельник. Без солідарності, без введених санкцій Україна, «можливо, не пережила би ці останні 7 років», але нині потрібні не лише «милі запевнення в солідарності», цього занадто мало (як показав досвід 2014 року та анексії Криму). Виключно словами, проханнями, закликами на адресу Москви мало чого можна досягнути, підкреслив дипломат, адже Путін розуміє виключно мову сили. «А такої мови наразі і не вистачає», – визнав Мельник.

«Ми потребуємо наразі серйозних кроків… Нам потрібна військова підтримка… Нам потрібні модернізація нашої армії, нам потрібні найсучасніші системи озброєння, щоб зміцнити нашу обороноздатність», – сказав посол і нагадав, що Німеччина – четвертий найбільший експортер зброї у світі.

Він дорікнув Берліну за «моралізаторство», небажання жодним чином провокувати Путіна і зауважив, що російський президент грається саме на таких побоюваннях європейців.

Однак зараз йдеться не про звичайні канони риторики Москви, а про «дуже реальну підготовку до війни», що Берлін має серйозно сприймати, підкреслив дипломат.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket