В Україні з’явилися 4 нові видавництва

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
нові видавництва

Економічна нестабільність не заважає появі нових українських видавництв, пише chytomo.com. Інтернет-видання повідомляє, що в період ізоляції, пов’язаної з поширенням коронавірусу, на книжковому ринку з’явився навіть не один новий гравець. Зокрема почали роботу 4 нові видавництва – Deinde Publishing, «Віхола», Bookraine Publishing та «Лабораторія».

1. Deinde Publishing

Deinde Publishing є видавництвом сучасної іспаномовної та англомовної літератури, яке організували Іван Непокора та Остап Радейко.

У найближчих планах Deinde Publishing – три найважливіші романи мексиканської прози останнього десятиліття. Перша книжка, «Бенкет у норі» Хуана Пабло Вільялобоса, нещодавно побачила світ, а робота над романом «Сезон ураганів» цьогорічної номінантки на Букера Фернанди Мельчор перебуває в активній стадії. Також видавництво працює над романом «Знаки, що передували кінцю світу» Юрія Ерейри, пише видання.

2. «Віхола»

Видавництво «Віхола» працюватиме передусім з українськими авторами й розвиватиме суто українські напрямки нон-фікшн і наукпоп. За словами організатором, вони виступають «проти інтелектуального пафосу» і вважають, що процес отримання будь-якого знання може бути розвагою, а не тяжкою працю.

Головна редакторка видавництва Ольга Дубчак розповіла виданню, що «Віхола» відразу виходить на ринок з низкою авторів, які готові до співпраці. З-поміж них: Наталя Підлісна, Маріанна Бойко, Володимир Станчишин, Ольга Маслова та інші.

3. Bookraine Publishing

Bookraine планує видавати якісну художню літературу для дорослих, нонфікшн, мистецькі видання. Основна цільова аудиторія – дорослі читачі (16+), проте також розглядають можливість видання літератури для підлітків.

Видавництво уже підготувало декілька проєктів, пов’язаних із творчістю в ізоляції, й продовжує приймати рукописи, створені під час карантину.

4. «Лабораторія»

У липні 2020 року стартував новий проєкт колишнього співвласника та директора видавництва «Наш Формат» Антона Мартинова, який зараз праціює над десятком нових книжок для «розширення світогляду».

«Почнеться все з художньої біографії «правого» Черчилля та «лівого» Орвела. Далі буде одна із найпопулярніших на заході книжок про віруси й бактерії – «Смертельний ворог», вона «закриє цю тему» у науково-популярній манері й має добре підготувати наше суспільство до майбутнього. А у листопаді ми вже починаємо видавати книжки паралельно зі світовими релізами: «Гітлер і Сталін. Тирани у Другій світовій війні», – розповідає про видавничі плани засновник видавництва.

За словами Мартинова, кожну книжку видавництво випускатиме відразу в паперовому, аудіо та електронному форматах.

Читай у Google News!