В Україні винагороджуватимуть викривачів корупційних злочинів зі збитками від 5 тис прожиткових мінімумів

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

В Україні набув чинності закон №198-IX про викривачів корупції. Про це йдеться на сайті Верховної Ради. Відтепер викривач – людина, яка була переконана в достовірності інформації і повідомила про можливі корупційні або пов’язані із корупцією порушення. При чому викривач отримав інформацію у зв’язку зі своєю трудовою, господарською, громадською діяльністю або на службі.

Винагороджувати будуть викривачів, які повідомили про корупційний злочин зі збитками від 5 тис. прожиткових мінімумів для працездатних осіб [за розрахунками станом на сьогодні це 10 млн 135 тис грн].

Викривач має право на безоплатну правову допомогу у зв’язку із захистом його прав, а також на конфіденційність, на забезпечення безпеки себе і близьких у разі загрози життю і здоров’ю, на відшкодування витрат у зв’язку із захистом прав і т. ін.

Викривачу та його близьким не мають права відмовити у працевлаштуванні, їх не мають права звільнити або змусити до звільнення.

Передбачається, що викривач може повідомити про корупційний злочин уповноваженим безпосередньо на роботі, у ЗМІ або анонімно НАЗК чи іншим органам. Анонімки перевірятимуть, лише якщо повідомлення буде містити інформацію про конкретну особу та факти, які можна перевірити.

Читай у Google News!