Україна позбавила себе можливості притягнути росію до відповідальності за енергетичну агресію – “ЄС”

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Підписавши газову угоду в такому вигляді, Україна позбавила себе можливості притягнути росію до відповідальності за енергетичну агресію. Ця угода стала доповненням у системі відбілювання Російської Федерації, яку запроваджує нинішня влада. Про це у заяві партії “Європейська солідарність”.

Україна мала винятково сильну позицію на газових переговорах з росією. Виграш України у Стокгольмському арбітражі і чітка перспектива виграшу за позовом 2018 року ставили “Газпром” на межу дефолту. Команда НАК “Нафтогаз України” у попередні п’ять років забезпечила виконання президентських директив і доручень, гарантувавши енергетичну безпеку і незалежність України.

Запровадження США санкцій проти “Північного потоку-2” поставило під сумнів реальність побудови газопроводів в обхід України. Тепла зима і накопичені резерви газу дозволяли приймати рішення не в умовах цейтноту, а виходячи з найбільш вигідних позицій.

Не дивлячись на це, нинішня влада пішла на умови, які суттєво послаблюють можливості України протидіяти російському агресору. Недарма помічник Володимира Зеленського Андрій Єрмак, чий підпис стоїть під протоколом, який ліг в основу умов транзиту, отримав високу оцінку російської сторони.

За прийнятими умовами, Україна не лише відмовляється від багатомільярдних штрафів, арешту майна “Газпрому” у рамках відповідальності росії за угодою 2009-го року, але й фактично дає згоду на добудову газопроводів в обхід своєї території. Адже з 2021-го року прийнято гарантований обсяг транзиту лише у 40 млрд кубометрів газу – те, що росія від початку пропонувала через західних партнерів як свою позицію. Це ставить під сумнів перспективу подальших санкцій.

Не лише не вирішені – навіть не поставлені публічно питання повернення росією незаконно захоплених кримських родовищ. Натомість відкрито перспективу прямого постачання російського газу в Україну і використання його як важеля тиску на нашу державу та втручання в українські справи.

Читай у Google News!