Тут усіх учили російської, щоб “пазл складався” в бік Москви – Супрун

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
учили російської

На відміну від інших європейських країн, які пройшли трансформацію та переорієнтувалися “на Захід”, Україна цього не зробила через протидію політичної еліти держави, яка в тому числі за допомогою нового покоління вихованців, консервує радянську систему.

Одиним з важливих елементів старої системи є орієнтація на російську мову, підкреслила колишня очільниця Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун, відповідаючи на запитання журналіста “Українського тижня”.

“Совєтська система була побудована так, щоб пазл не складався. Українські школярі вчаться 11 років, а на Заході — 12, тож виникає проблема зі вступом до університетів. Для якісної освіти необхідна англійська мова, натомість тут усіх учили російської, щоб «пазл складався» в бік Москви. І так в інших галузях: в Україні, як і в інших колишніх совєтських республіках, усе замикалося на росію. Такі країни, як Чехія, Польща, Грузія, балтійські країни уже пройшли ту трансформацію, щоб «пазл складався» на Захід. Україна ще цього не зробила, наші політичні лідери, так звана еліта, яка консервує совок, має наступне покоління своїх вихованців, що також тримаються старої системи”, – сказала вона.

Еск-керівниця МОЗ навела приклад Грузії, яка відправляла здібних людей вчитися за кордон.

“Що зробила Грузія? Почала відправляти своїх найбільш надійних людей на навчання в західні університети, щоб вони навчилися та застосовували свої знання на батьківщині. Це чудова програма, яку також варто було б застосувати в Україні”, – підкреслила Супрун.

Супрун наголосила, що Україні потрібно просувати свій бренд, аби образ держави не створювали інші глобальні гравці.

“Ще один важливий напрям — культура й просування країни за допомогою soft power, м’якої сили. В українському політичному середовищі мало хто розуміє, що це таке і в чому її цінність. Саме тому образ України за кордоном формують інші гравці, а не безпосередньо українці”, – пояснила ексочільниця МОЗ.

Читай у Google News!