В Україні суттєво зменшилася кількість противників медичної реформи
Продовж року в Україні суттєво зменшилася кількість противників медичної реформи – з 45,7% у квітні минулого року до 33,3% у березні цього року. Відповідно, зросла частка тих, хто оцінює її позитивно – 20,7% проти 17,8% рік тому. Про це свідчать результати опитування Центра соціальних та маркетингових досліджень SOCIS, проведеного в період з 13 по 23 березня 2020 року.
Попри те, що трохи більше половини населення (52,1%) виявляє незадоволення результатами першого етапу реформи, ключові заходи, передбачені даним етапом реформи (підписання декларації з сімейним лікарем, реалізація програми “Доступні ліки”, запровадження системи eHealth) оцінюються позитивно.
Так, 74,2% населення підписали декларацію з сімейним лікарем і більшість з них за останній рік відвідували свого сімейного лікаря. При цьому переважна більшість (79,9%) залишилися задоволеними візитом до сімейного лікаря.
Що стосується основних заходів, запланованих в рамках другого етапу реформи, то всі вони для більшої частини населення є актуальними. Але вірогідність їх реалізації найближчим часом оцінюється суперечливо. Дещо більше вірять в реалізацію таких заходів як вільний вибір медиків та медичних закладів (48,0%), безкоштовні консультації при наявності направлення від сімейного лікаря (47,3%) та запровадження електронної медичної картки та електронного направлення від лікаря (46,4%).
Зростає відсоток опитаних, які зазначили, що робота державних закладів покращилася – 16,4% у березні 2020 р. проти 13,0% у квітні минулого року.
Водночас, відносно більша частина українців вважає, що якість роботи як державних, так і приватних медичних закладів в Україні не змінилася (відповідно 46% та 40,5%)
Всього було опитано 2000 респондентів.