Український сегмент “ВКонтакте” значно послабив свої позиції як інструмент російської пропаганди

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

В Україні найбільш активними користувачами російської соцмережі “ВКонтакте” є жителі Донецької та Дніпропетровської областей, а також Києва. Про це йдеться в дослідженні “Русский мир” та вибори в Україні: про що говорять у ВКонтакте”, яке оприлюднила ГО“Інтерньюз-Україна”.

“Перше місце за кількістю активних профілів «Вконтакте» займає Донецька область. Друге – Дніпропетровська. Третє – Київ. Від Луганської області (четверте місце) не надто відстає Харківська та Одеська. Більша частина активних профілів “Вконтакте”, які писали на тему виборів, – у Донецькій області (29,7 %). За нею слідує Дніпропетровська (10,7%), Луганська (9,9%), а також Київ (7,9%)”, – наголошується в дослідженні. Автори дослідження відзначили, що не досліджували окупований Крим через технічні причини.

Згідно з повідомленням, український сегмент “ВКонтакте” значно послабив свої позиції як інструмент російської пропаганди. “Очевидно, це стало наслідком санкцій, накладених на деякі російські інтернет-продукти у 2017 р. Українські контрдії були ефективними”, пишуть автори документу.

Водночас, згідно з дослідженням, проросійська риторика тепер займає значно більшу частку від усіх постів у “ВКонтакте”, ніж до 2017 року. “Сьогодні “ВКонтакте” значно більшою мірою є розплідником “русского мира”, ніж кілька років тому”, – відзначають автори дослідження.

Раніше Інститут Масової Інформації поширив інформацію про те, які українські сайти поширюють російську пропаганду. Раніше повідомлялося, що президент України подає до суду на канал “1+1” за брехню та фейки.

Читай у Google News!