В Одесі перейменують десятки вулиць, назви яких пов’язані з росією та СРСР

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Одесі

В Одесі перейменують усі вулиці, назви яких пов’язані з росією та СРСР, повідомив міський голова Геннадій Труханов.

«Ми не хочемо мати відношення до держави, яка сьогодні намагається стерти з лиця землі наше місто, нашу країну. Вважаю, що такі вулиці як Новомосковська, Бородинська, Курська, Воронежська, Чапаєва та інші треба перейменувати. Щодо подій нинішньої війни, то вважаю, що в новітню історію Одеси та України мають включити назви та країни, які якось ведуть нас до Перемоги. В Одесі має з’явитися вулиця Героїв Маріуполя, площа Великої Британії, — написав він.

Також назви українською мовою планують перекласти 24 вулиць відповідно до Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». 19 одеських вулиць отримають нові назви оскільки нинішні пов’язані з історією СРСР.

Остаточне рішення щодо перейменування вулиць залежатиме від депутатів Одеської міськради. Пріоритет надаватимуть старим назвам вулиць, зазначається у повідомленні.

Крім того, зі слів Труханова, у місті створять великий меморіал на місці площі Воїнів АТО, де будуть увіковічені імена всіх одеситів, які поклали своє життя за Україну.

Читай у Google News!