МВФ закликав Зеленського дотримуватися обґрунтованої грошово-кредитної та фінансової політики

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
дотримуватися обґрунтованої грошово-кредитної та фінансової політики

Директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва у розмові з Володимиром Зеленським закликала зберегти незалежність Національного банку України.

Про це йдеться в заяві Георгієвої за результатами переговорів із Зеленським, які відбулися у вівторок, повідомляє пресслужба МВФ.

“Реформа НБУ та її результати за останні п’ять років є історією цілковитого успіху для України. Незалежний центральний банк допомагає макроекономічній стабільності, підтримує довіру інвесторів та захищає фінансову систему”, – зауважила очільниця Фонду.

Вона наголосила, що саме такий формат роботи Центробанку закладає “найважливіші передумови для інвестицій та зростання”.

Політика НБУ, яка заслуговувала на довіру, сприяла стабілізації економіки України, підкреслила глава МВФ. Вона додала, що успішне очищення фінансового сектора держави, “зруйнованого шахрайством”, також було досягнуто завдяки діям НБУ.

“Збереження незалежності НБУ відповідає інтересам України, а також є вимогою нинішньої програми МВФ. Я закликала президента Зеленського дотримуватися обґрунтованої грошово-кредитної та фінансової політики, які є ключовими чинниками для збільшення інвестицій інклюзивного зростання”, – йдеться у заяві.

Як повідомлялося, Україна 12 червня 2020 року отримала від МВФ перший транш нової кредитної програми stand-by на 2,1 мільярда доларів. Вже 1 липня, тодішній очільник Нацбанку Яків Смолій оголосив про рішення піти у відставку через “системний політичний тиск на НБУ”.

Читай у Google News!