Гонтарева: Якщо незалежність НБУ порушиться, МВФ має забрати в України перший транш

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
незалежність нбу

Екскерівниця Національного банку України Валерія Гонтарева закликала Міжнародний валютний фонд відреагувати на відставку Якова Смолія з посади голови Нацбанку через політичний тиск та “замоорозити” виплати Україні, якщо НБУ не отримає нового незалежного очільника.

Таку заяву Гонтарева зробила, даючи інтерв’ю Central Banking.

“Ці транші (МВФ — УТ) виплатили в межах угоди, у якій йшлося про незалежність центрального банку та економічні реформи. Якщо ж ці умови більше не відповідають дійсності, то МВФ має сказати, аби Україна повернула отриману допомогу назад”, — наголосила вона.

За словами Гонтарєвої, з боку МВФ та країн G7 лунало багато заяв про незалежність Національного банку, утім, ці слова не мали реального впливу. «Коли голова центробанку йде у відставку, самих лише заяв недостатньо. Аби зберегти результати здійснених нами реформ, МВФ повинен заявити, що не здійснюватиме подальших виплат в межах нового кредиту Україні, якщо Зеленський не призначить нового очільника НБУ, який зберігатиме результати реформ”, — підкреслила екскерівниця українського Центробанку.

Гонтарєва додала, що політичний тиск на Національний банк чинився і за часів її перебування на посаді голови НБУ, втім, ситуація зі Смолієм була навіть гіршою

“Я не здивована, що він (Смолій – УТ) пішов: тиск став нестерпним. Він систематично здійснювався як з боку уряду, так і з боку союзників Коломойського в парламенті, зокрема (Олександра) Дубінського”, – наголосила Гонтарева.

Вона спрогнозувала, що новий керівник НБУ, якого призначить Зеленський, буде лояльним до президента та олігарха Коломойського. Хороші кандидати на цю посаду будуть протидіяти тому, аби Коломойський відновив контроль над ПриватБанком, однак погані кандидати — ні”, – резюмувала Гонтарева.

Як відомо, Україна 12 червня 2020 року отримала від МВФ перший транш нової кредитної програми stand-by розміром 2,1 мільярда доларів. Незабаром, 1 липня, тодішній очільник Нацбанку Яків Смолій оголосив про рішення піти у відставку через “системний політичний тиск на НБУ”.

Читай у Google News!