В ЄС заявили, що не можуть зупинити “Північний потік-2” та не хочуть, щоб це робили США

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
В ЄС заявили, що не можуть зупинити “Північний потік-2” та не хочуть, щоб це робили США 1

Європейський Союз не має важелів та інструментів, щоб зупинити “Північний потік -2”. Про це заявив Високий Представник ЄС Жозеп Боррель, передає ukrinform.ua.

“В тому що стосується “Північного потоку-2”. Так, це суперечлива інфраструктура. Європейська Комісія вже заявила, що ця інфраструктура не призведе до диверсифікації джерел постачання енергії до ЄС, хоча саме це є одним із завдань нашого Енергетичного Союзу. Але це приватний проєкт. Європейський Союз не має засобів та інструментів, щоб вирішити, що робити з “Північним потоком-2″. Це справа приватних фірм, це справа німців”, – сказав Боррель.

Водночас відповідаючи на численні запити депутатів Європарламенту про зупинку “Північного потоку – 2” як геополітичного проєкту Росії, Високий Представник ЄС виступив проти застосування санкцій США проти європейських фірм, що беруть участь у добудові трубопроводу.

Він зауважив, що у випадку, якщо “Північний потік – 2” все ж буде добудований то ЄС буде вимагати, щоб він працював відповідно до ключових положень міжнародного законодавства та енергетичних законів ЄС.

“Я хочу нагадати вам про Газову директиву (ЄС), яка набула чинності пару років тому, у травні 2019 року. Вона відносить до компетенції Євросоюзу застосовування енергетичного законодавства ЄС до проєктів взаємопоєднання, які заходять на територію ЄС з третіх країн. Це саме те, що ми збираємося робити”, – заявив Боррель.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket