Український фільм про будинок «Слово» переміг на кінофестивалі в Словаччині

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
будинок «Слово»

Художній фільм Тараса Томенка «Будинок “Слово”. Нескінчений роман» отримав нагороду Best Feature Film (Найкращий ігровий фільм) на Košice International Film Festival у Словаччині, повідомили у Держкіно.

“Будинок “Слово”. Нескінчений роман” – це драматична історія українських письменників, яких зібрали під дахом одного будинку, аби змусити їх працювати на благо системи.

«Це драма з детективними елементами. Акцент зробили на відтворенні епохи — наші герої виростають з біографій страшенно цікавих українських письменників „Розстріляного відродження”. Окрім цього, у стрічці зображена радянська агентура, таємна система її роботи (ми вивчили це за тодішніми агентурними методичками), міське харківське життя з театрами і кав’ярнями, а в одному епізоді також зображене українське село, що тоді переживало Голодомор», — розповіла про фільм сценаристка Любов Якимчук.

будинок «Слово»

Найближчим часом стрічка буде представлена ще на кількох міжнародних фестивалях: зокрема, 16 липня відбудеться британська прем’єра фільму на I Will Tell International Film Festival (Лондон).

Режисер стрічки – Тарас Томенко, сценаристи – Тарас Томенко та Любов Якимчук, оператор-постановник – Михайло Любарський, художник-постановник – Шевкет Сейдаметов, композитор – Алла Загайкевич, продюсери – Юлія Чернявська, Олег Щербина, Пилип Іллєнко та Ростислав Мартинюк. Виробництво – FRESH PRODUCTION GROUP за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Міжнародного благодійного фонду “Солідарність”.

Як відомо, будинок «Слово» – це будівля у Харкові за адресою вулиця Червоних Письменників, 5, який став центром інтелектуального життя у 30-их роках. Тут мешкали Іван Багряний, , Володимир Сосюра, Микола Бажан, Микола Хвильовий, Остап Вишня, Лесь Курбас, Павло Тичина, родина Крушельницьких та багато інших представників української інтелектуальної еліти.

Поселення української інтелігенції в одному місці було пасткою радянської влади, аби вона могла
збирати докази про їхню “підривну антидержавницьку діяльність”.

Як відомо, у травні 1933 року з арештом мешканця будинку Михайла Ялового починається хвиля репресій проти діячів української культури, що згодом отримує назву Розстріляне відродження.

Про трагічну долю жителів будинку “Слово” у 2017 році зняли документальний фільм з однойменною назвою.

Трохи пізніше з’явився сайт proslovo.com, на якому можна ознайомитися з історіями будинку та його мешканців, шкалою часу, літературною мапою Харкова 1920-1930-х років та 3D-модель будівлі.

Як повідомлялося, у березні будинок “Слово” потрапив під обстріл російських військ.

Читай у Google News!