Українці значно рідше дають хабарі лікарям – Супрун

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Боротьба з корупцією в медицині – це один із ключових напрямків роботи МОЗ України, наголосила очільниця Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун у своєму повідомленні у Facebook.

“Показово, що з 2016 року кількість випадків хабарництва впала з жовтня 2016 року. На той час один з чотирьох пацієнтів зізнався, що давав хабарі лікарю. Скоріш за все реальні цифри були ще більшими. Всього за рік показник впав на 5% – близько 20% українців продовжувало це робити”, – написала вона.

За словами Супрун, після запуску кампанії “Лікар для кожної сім’ї” у жовтні 2018 року та реалізації принципу “гроші йдуть за пацієнтом” цей показник знизився до 7%. Сьогодні кількість хабарів за результатами опитувань перебуває на рівні 9%, додала очільниця МОЗ.

“Розуміємо, що коли пацієнти особисто стикалися з практикою хабарництва, складно сприймати суху статистику. Але ми працюємо над тим, щоб зміни були відчутні для всіх пацієнтів та лікарів, і поступово платна “безкоштовна” медицина лишилася в минулому. Вже мільйони пацієнтів та десятки тисяч лікарів користуються перевагами трансформації, разом з цим зростає довіра українців до системи охорони здоров’я та її нових принципів”, – зауважила Супрун.

Читай у Google News!